Bugun...AİLE ÇALIŞTAYI STARTINI ALDI

Aile Platformu tarafından bugün Diyarbakır'da Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı düzenlenecek.

facebook-paylas
Güncelleme: 10-11-2018 08:50:05 Tarih: 10-11-2018 08:45

AİLE ÇALIŞTAYI STARTINI ALDI

Aile kurumunun önemini anlatmak ve bu kurumu yok etmeye yönelik çalışmalara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Diyarbakır'da Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı gerçekleştirilecek. Bugün Diyarbakır Öğretmenevi'nde başlayacak olan çalıştaya Aile Platformu Genel Başkanı Adem Çevik, herkesi davet etti.DİYARBAKIR-Aile kurumunun önemini anlatmak ve bu kurumu yok etmeye yönelik çalışmalara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Diyarbakır'da Aile Hukukundaki Sorunlar ve Çözüm Çalıştayı gerçekleştirilecek.

Aile Platformu tarafından düzenlenecek çalıştay, bugün saat 13.00'te Yenişehir ilçesindeki Diyarbakır Öğretmenevi'nde başlayacak.
Basını bilgilendirme toplantısı düzenleyen Aile Platformu Genel Başkanı Adem Çevik, aileyi yıkan yasaların kalkması için gerçekleştirecekleri çalıştaya herkesi davet etti.

AİLE ÇALIŞTAYI

Çevik, "Malumunuz, son 15 yılda 10 milyon evlilik oldu ama TÜİK raporlarına göre, yaklaşık 2 milyon boşanma var. Bu, Türkiye için bir afet. Geleceğimiz ve aile tehlikede. Hatta devletimiz tehlikededir. Aile giderse devlet de gider. Dağılmış, parçalanmış ailelerin çocuklarında da uyuşturucu bağımlılığı, suça meyil, şiddet olabiliyor. Sahipsiz olmalarından dolayı cinsel istismara uğrayabiliyorlar. Toplumsal olarak bu konu, kanayan yaramız. Zaten Allah, 'Aileni ateşten koru.' diyor. Biz, bu sorunun sadece Türkiye'nin, sadece Müslümanların değil; tüm ümmetin, hatta insanlığın sorunu olduğunu düşünüyoruz." dedi.

KANUNLAR YETERSİZ

Aile kurumuna yönelik küresel anlamda bir savaş olduğunu dile getiren Çevik, şunları söyledi: "Maalesef Türkiye'de de aileyi yıkan kanunlar yürürlükte. Mesela 6284 diye bir kanun var. Delile, şahide gerek kalmaksızın, kadının beyanı esas alınarak ve sanki kadın yalan söylemez diye babalar, bir iftiraya kurban gidiyor. Babalar 6 ay evden uzaklaştırılıyor. O yuva tekrar birleşir mi? Mümkün değil. Bu şekilde bir yılda şiddet iddia ve iftirasıyla 200 bin vakıa var. Tabi ki şiddet de var ama oransal olarak bu rakamlar kesinlikle yüzde 5 ya da 10'u geçmemektedir. 200 binin 140 bini de boşanmayla sonuçlanıyor. Bunun sonucunda biz, '6284 sayılı kanun kesinlikle değişmeli.' diyoruz. Eğer değişmiyorsa ıslah edilmeli. Nasıl? Delil ve şahit mecburiyeti getirilmeli."
Bu haber 329 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI