Görüş Bildir

KARLI YOLDAN TARİHİ CAMİYE

KARLI YOLDAN TARİHİ CAMİYE

Başbakan Erdoğan, saat 13.00 sıralarında Güneysu Merkez Mahallesi’ndeki evinden eşi Emine ve kızı Sümeyye ile birlikte sivil plakalı bir araçla ayrılarak Kıbledağı Köyü’ndeki Ayane Cami’ne geldi. 1200 rakımlı Kıbledağı’nın zirvesindeki 100 yıllık caminin yolundaki 30 santimetre kar, Erdoğan’ın gelişi öncesi iş makineleri ile temizlendi. Erdoğan, burada aracından indikten sonra karlı yoldan yürüyerek camiye ulaştı. Başbakan, caminin üst katına çıktı ve kızı Sümeyye ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

KARLI YOLDA YÜRÜDÜ

Camide yaklaşık 1 saat kalan Erdoğan, daha sonra karlı yolda yürüyerek aracına dönerken, düşmemesi için korumaları yakından takip etti. Emine Erdoğan’ın da araca dönerken oldukça zorlandığı gözlendi. 3 koruma polisi Emine Erdoğan’ı araca kadar tutarak götürdü. Aracın yanına gelen Erdoğan ailesi burada da hatıra fotoğrafı çektirdi. Güneysu Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Minder, Başbakan Erdoğan’ın Kıble Dağı’nda yeni cami yapımı için talimat verdiğini belirterek, ulaşım için de teleferik projesi hazırlanmasını istediğini söyledi. Minder, ayrıca bölgede Orman Bakanlığı tarafından kent ormanı projesi yapılacağını da kaydetti.

KADINLAR YOLUNU KESTİ

Başbakan Erdoğan, camide yaptığı incelemenin ardından Güneysu'ya doğru yola çıktı. Erdoğan’ın aracı Ortaköy’de bir grup kadın tarafından kesildi. Aracından inen Erdoğan ve eşi kadınlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Kadınlara "Haydi Emine ablanızla da bir resim çektirin" diyen Başbakan çocuklara da oyuncak dağıttı.

Başbakan Erdoğan, Güneysu’dan ayrıldığı sırada ilçe merkezinde yoluna çıkan bir grup vatandaşla sohbet etti. Erdoğan, burada kendisini bekleyen ve Ardeşen’den geldikleri belirtilen 25 civarında taksi şoförünün sorunlarını dinledi. Erdoğan, bu sırada gazetecilerin görüntü almasını istemedi. Başbakan ilçeden ayrılmadan önce küçük bir çocuk Erdoğan’a seslendi ve "Geçecek zaman, gelecek olan Cumhurbaşkanımızdır" dedi. Çocuğun söyledikleri çevredekilerden alkış aldı.
Etiketler: