Bugun...BURUN ESTETİĞİ ÖLÜMÜ GETİRDİ!

Burun estetiği ameliyatı için girdiği Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi kliğinden cenazesi çıktı. Ölüme "anevrizma'nın" neden olduğu bildirilirken, hastane yönetimi açıklamadan kaçındı.

facebook-paylas
Güncelleme: 02-11-2018 14:06:03 Tarih: 02-11-2018 11:11

BURUN ESTETİĞİ ÖLÜMÜ GETİRDİ!

BURUN AMELİYATI SIRASINDA
Bismil'de ikamet eden 29 yaşındaki Erdi Öztürk, geçtiğimiz hafta burun esteteği olabilmek için Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Hastanesi Plastif Cerrahi Kliniği'ne başvurdu. Tektikleri yapıldıktan sonra ameliyata alınan Öztürk, doktorlarının operasyonu devam ettiği esnada, fenalaştı.BEYİN DAMARLARINDAKİ KANAMA
Öztürk'ün beyin damarlarında görülen ve anevrizma adı verilen baloncuk kanama yapınca komaya girdi. Yoğun bakıma alınan ve 5 gün burada kalan Öztürk hayatını kaybetti. Otopsisinin ardından Erdi Öztürk'ün cenazesi, önceki gün ailesi tarafından alınarak Bismil ilçesine bağlı Sarıbudak köyüne götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi.HASTANE YETKİLİLERİ AÇIKLAMA YAPMADI
Hastane yönetimi konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, Öztürk'ün beynindeki anevrizmadan kendisinin de haberdar olmadığı ve bunun ancak emar çekiminde ortaya çıkabileceği bildirildi. Anevrizma, atardamarın zayıf bir noktasının genişleyerek balonlaşmasıdır. Beyin damarlarında görülen ve anevrizma adı verilen baloncuklar, kanama yaptığında ölüme neden oluyor.
 

DİYARBAKIR'da burun estetiği için ameliyat masasına yatan Erdi Öztürk (29), beyin damarlarında görülen anevrizma adı verilen baloncuk kanama yapınca komaya girdi. Yürüyerek hastaneye giren Öztürk, 5 gün sonra yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesini kaybetti.

​Bismil ilçesinde yaşayan Erdi Öztürk, buruk estetik ameliyatı olmak için 25 Ekim günü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği'ne başvurdu. Yapılan tetkiklerin ardından Öztürk, ameliyata alındı. Ameliyat sırasında Öztürk'ün beyin damarlarında görülen ve anevrizma adı verilen baloncuk kanama yapınca komaya girdi. Acil Yoğun Bakım ünitesine kaldırılan Erdi Öztürk, 5 gün sonra 30 Ekim'de yaşamını yitirdi.

Hastanede yapılan otopsisinin ardından Erdi Öztürk'ün cenazesi, önceki gün ailesi tarafından alınarak Bismil ilçesine bağlı Sarıbudak köyüne götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi.

HASTANE YETKİLİLERİ AÇIKLAMA YAPMADI

Hastane yönetimi konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, Öztürk'ün beynindeki anevrizmadan kendisinin de haberdar olmadığı ve bunun ancak emar çekimi sırasında ortaya çıkabileceği belirtildi. 

ANEVRİZMA NEDİR?

Anevrizma, atardamarın zayıf bir noktasının genişleyerek balonlaşmasıdır. Beyin damarlarında görülen ve anevrizma adı verilen baloncuklar, kanama yaptığı takdirde yüksek oranda ölüm ve sakatlık riski taşır. Gelişen tıp teknolojisi sayesinde anevrizma tedavisi çoğu kez açık ameliyata gerek kalmadan, neşter kullanılmadan, kasıktan bir kateterle girilerek tedavi edilebiliyor.
Bu haber 448 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI