Görüş Bildir

Annelik eğitimi

Annelik eğitimi

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Ana Ben Geldim' projesi kapsamında köylü kadınlara annelik eğitimi verildi. 12 köyde 1200 kadına ulaşılan proje kapsamında, çeşitli hediyeler de dağıtıldı.

Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, köylerde yaşayan kadınlara yönelik 'Ana Ben Geldim' projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında, ilçenin ücra 12 köyünde 800 kadına eğitim verilmesi planlandı. Ancak, yoğun ilgiden dolayı 1200 kadına eğitim verildi. Köy evlerinde toplanan annelere eğitimlerin yanı sıra çocuk bezi, biberon, beşik gibi hediyeler de dağıtıldı.

BAYANLARA ANNELİK EĞİTİMİ

Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sema Tufan, projede, çocuk gelişiminde annelerin rolü başta olmak üzere birçok alanda eğitim verildiğini söyledi. Tufan, "Eğitimin anneler arasındaki bilinçsizliği azalttığına inanıyorum. Özellikle kadınlarımıza hediyeler vererek projeye olan ilgileri fazlalaştırıldı. Özellikle ilçe merkezine uzak olan köylerimizi seçerek buradaki annelere eğitim verdiğimiz için mutluyuz" dedi. 


Etiketler: | |