Görüş Bildir

Kızlara saç bakımı

Kızlara saç bakımı

Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ve Halk Eğitim Merkezinin birlikte yürüttükleri proje kapsamında Siverek'in kırsal mahallelerinde okuyan kız öğrencilerin saç bakımı ve kesimi yapıldı. Proje kapsamında Taşıkara (Bitik) İlk ve Ortaokulunda bulunan 100 kız öğrencinin saç bakımları yapıldı.

Saç bakım ve kesim sonrasında öğrencilere saçların sağlıklı bakımı hakkında bilgi verildi. Taşıkara Ortaokulu 7. sınıfında okuyan Fatime Atuş, yetkililere teşekkür ederek, "Buraya şehirden gelen berber ve kuaförcü ablalar bizim saç bakımımızı yapıyor. Saçlarımızın bakımını ve kesimini yaptıkları için çok mutluyuz. Saçlarımızın kırıklarını aldılar, bakımını yaptılar, eminim ki tüm arkadaşlar bu çalışmadan memnundur. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

KIZLARA SAÇ BAKIMI

Çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan ÇATOM Siverek sorumlusu Aysel Güzeler, "Siverek Kaymakamlığı ile Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle başta ilçe merkezinde bulunan rehabilitasyon merkezindeki öğrenciler olmak üzere, kırsal mahallelerde bulunan kız öğrencilerimizin saç bakım ve kesimini yapıyoruz. Bakımlarından sonra, öğrencilerimize saçlarını nasıl bir şekilde sağlıklı koruyabilecekleri konusunda bilgi verdik. Köy ortamında, kuaför konforunda öğrencilerimize hizmet etmekten çok mutluyuz” diye konuştu.

Saç kesim ve bakımlarından memnun kalan öğrenciler, yetkililere teşekkür etti.
Etiketler: | | |