Bugun...Erbaş’a destek

Evsen, Yazar Kadir Mısırlıoğlu’na yaptığı ziyaretin ardından tepki gören Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a destek verdi.

facebook-paylas
Tarih: 16-11-2018 09:41

Erbaş’a destek

Şaban YILMAZ

DİYARBAKIR-Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Ömer Evsen, Yazar Kadir Mısırlıoğlu’na yaptığı ziyaretin ardından tepki gören Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a destek açıklaması yaptı.

“HASTA ZİYARETİNE İDEOLOJİK OLARAK BAKMAK ÖN YARGIDIR”

Evsen, yaptığı açıklamasında, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmanın hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemeyeceğini belirterek, “Bir hasta ziyaretine ideolojik olarak bakmak,  zihniyet okumak, hüküm vermek olsa olsa bir ön yargıdır. Diyanet İşleri Başkanını insani bir davranış olan, geçmiş olsun ziyareti üzerinden yıpratmaya kalkmak, son günlerde hem DİB hem de Cumhuriyet’in kurucu unsuru Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinden dindarlarla laikleri karşı karşıya getirme projesi olarak okunmalıdır.  28 Şubat ve 27 Nisan döneminin aktif aktörlerinin de tekrar sahne aldığı,  bu proje tamamen dış kaynaklı bir projedir” dedi.

“TOPLUMA ZEHİRLİ BİR HAVA POMPALANIYOR”

Maksadın Atatürk ve Dindarlık üzerinden toplumu germek ve bölmek olduğuna değinen Evsen, açıklamasında şunları kaydetti:

“Topluma zehirli bir hava pompalanıyor, daha önce defalarca işlediği görülmüş laik-dindar fay hattını harekete geçirmek için provokasyon peşinde olanlara bu millet fırsat vermeyecektir.  Bu zihniyet içlerinde besledikleri kin ve öfkenin dışa vurumu için adeta bir fırsat bulmuştur.  Bir hasta ziyaretine farklı anlamlar yükleyerek algı oluşturmaya kalkışmak kabul edilebilir bir durum değildir. Malum çevreler tarafından linç edilmek istenen Diyanet İşleri Başkanlığımızın koruyucu zırhı hükmünde olan hiçbir din görevlisi, bu oyuna gelmeyecek Diyanetinin ve onun başkanının yanında olacaktır.  Diyanet İşleri Başkanının üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız. Bizler bu davanın sahipleriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünyada ve Türkiye’de sergilediği görev ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz. Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bu güne alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir. Birliğin dirliğimizden geldiğini, dirliğimizi bozguna uğratmaya çalışanlara da izin vermeyeceğimizi dün nasıl ki kararlı bir şekilde dile getirdiysek, bugün yine aynı kararlılıkla dile getirmeye devam edeceğiz. Diyanet-Sen olarak hiç bir surette fitne ateşini hiç kimsenin yakmasına izin vermeyeceğiz”

 
Bu haber 283 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI