Bugun...Erdoğan: İnsanları enayi, ahmak zannediyorlar

Kaşıkçı cinayeti ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler'i devreye sokmaya hazırlandıklarını söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 04-12-2018 10:20

Erdoğan: İnsanları enayi, ahmak zannediyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin'deki G20 zirvesinin ardından resmi bir ziyaret için Paraguay'a geçerken geziyi takip eden basın mensuplarına Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden yerel seçimlere kadar bir dizi konuda açıklamalarda bulundu.

 Erdoğan, 2 Ekim günü Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğunun açıklanması gerektiğini söyledi.

Erdoğan, "Suudi üst yönetimine; Kaşıkçı'nın cesedi nerededir? Bunu bir defa sizin 20 kişilik ekibiniz biliyor. Burada hiç sağa sola kıvırmayın. Yerel işbirlikçi ile çalıştık diyorsanız, açıklayacaksınız. Bunu da biliyorsunuz. Bilmiyoruz demeleri inandırıcı değil" dedi.

Erdoğan, Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı kaybolmasının ardından yaptığı açıklamaları değiştirdiğini de anımsattı ve şunları söyledi:

"Hatırlayın, Kaşıkçı muameleleri bittikten sonra konsolosluktan ayrıldı demişlerdi ilk açıklamalarında. Bu adam sıradan bir adam değil ki, dışarıda nişanlısı bekliyor ve nişanlısını almadan ayrılıp gidiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Kime ne anlatıyorsunuz? İnsanları enayi, ahmak zannediyorlar. Kamuoyunu kandıracaklarını zannettiler. Ne oldu? Aradan bir iki gün geçti farklı açıklamalar yapmaya başladılar."

Türkiye'nin kararlılığını ve takipçiliğini devam ettireceğini belirten Erdoğan, gerekirse Birleşmiş Milletleri de devreye sokarak, konuyu özellikle gündeme getireceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı, cinayetin aydınlatılması için Suudi yetkililerden gerekli desteğin alınamadığını aktararak, "Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkileri bu cinayetle karıştırmamaya da özen gösterdik, gösteriyoruz. İkisi farklı şeyler. Biz cinayet emrini verenin kimliği dahil, tüm boyutlarıyla aydınlatılmasını istiyoruz" dedi.

"MERKEL VE STEİNMER OLSUN BANA KAVALA'YI SORUYOR"

"Gezi'nin arkasında kimler olduğunu açıkladım. Dış ayağı Soros iç ayağı Kavala'dır dedim. Kavala'ya para gönderenler belli. Şimdi vakfı kapatma kararı almışlar. Türkiye'den ayrılma filan bu tür şeyler geldi, gündeme böylece oturdu. Almanya'ya gidiyorum, Merkel ve Steinmeier olsun bana Kavala'yı soruyor. Kendilerine anlattım. Neden bu adamı bu kadar seviyorsunuz, hukukunuz nereden geliyor diye sordum."

YEREL SEÇİMLER İÇİN 10 MADDELİK MANİFESTO

Mart 2019'da yapılan yerel seçimler için Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhur İttifakı'nı sürdürme konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Erdoğan, bu çalışmaların bittiğinde nihai kararın verileceğini söyledi.

Erdoğan, "Halk bizden somut şeyler bekliyor, yoksa soyut şeylerle ilgisi yok. Üzerinde ısrarla durmamız gereken konu malum. Belediyecilik deyince akla AK Parti geliyor. Bizim bu manifestomuzda açıklayacağımız maddeler var. Aklımda kaldığı kadarıyla arkadaşlar 10 maddelik hazırlık yapıyorlar. Bizzat lansmanında ben bulunacağım ve belediye başkanlarımızla, adaylarımızla beraber olduğumuz toplantıda yola koyulacağız" dedi.
Bu haber 179 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Politika Haberleri

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI