Gr Bildir

Dijital HABERLERİ

Djiitale 300 bin lira hibe!

Djiitale 300 bin lira hibe!

Bakan Varank: Bugnden itibaren akıllı dijital teknolojileri desteklemeye başladık.
Trkiye'den dijital ekonomi hamlesi

Trkiye'den dijital ekonomi hamlesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Hızla gelişen teknoloji dnyasında nc olmalıyız. Yeni dnemde dijital ekonominin lm konusunu sahipleniyoruz. Bu konuda kamu ve zel sektrdeki tm muhataplarımızın farkındalığını artıracağız"
Nfus kayıtlarında dijital dnem

Nfus kayıtlarında dijital dnem

Bu yıl başlatılan Dijital Arşiv Projesi kapsamında, nfus kayıtlarının elektronik ortama aktarılmasıyla veraset, tespit, aile bağlarının kurulması, nfus kayıtlarının dzeltilmesi gibi olaylar nedeniyle aılan davalarda istenilen kayıtlara daha hızlı ve kolay ulaşılabilecek
Ambulansa alınan her hasta

Ambulansa alınan her hasta "dijital kimlik"le takip edilecek

Sağlık Bakanlığınca, ambulanslarda uygulanmaya başlanacak "Ambulans Takip Numarası" sistemi sayesinde, hastanın sedyeyle ambulansa alınmasından taburcu olmasına kadar yaşanan tm sreler dijital ortamda anlık takibe alınacak
Dijital dnşm talebi artıyor

Dijital dnşm talebi artıyor

Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Mdr Yardımcısı Murat Erkan, orta ve byk işletmelerin dijital dnşme ilgisinin gnden gne arttığını belirterek, "Son iki senede iş ortağı olduğumuz 250?den fazla mşterimizin işlerine değer katarak, mobil dnşm, bilgi teknolojileri (IT) ynetilen hizmetleri ve sistem entegrasyonu projelerini hayata geirdik." dedi.
Yerel basında Dijtale dnş

Yerel basında Dijtale dnş

Basın İlan Kurumu Proje Koordinatr Doğan "Yerel basınımızın ayakta kalmasının nemini zellikle 15 Temmuz'da daha iyi anladık" dedi.
Dijital eitim a yakalar

Dijital eitim a yakalar

Demokrat Eitimciler Sendikas (DES) Genel Bakan Grkan Avc, Trkiye?nin internet kullanmnda dnya ikincisi olduunu hatrlatt.