Görüş Bildir

Gerilim HABERLERÄ°

Irakta gerilim sürüyor

Irakta gerilim sürüyor

Irak'ın Zikar vilayetindeki El-Habubi Meydanı'nı boşaltmayan hükümet karşıtı göstericilerle onlara müdahale eden güvenlik güçleri arasındaki gerilim devam ediyor.
Otobüs gerilimi!

Otobüs gerilimi!

Bismil'de gerilime yol açan otobüslerin hizmetten alındığına yönelik Büyükşehir Belediyesi, HDP'li Belediyeyi ve bazı basın organlarını yalanlayarak, "hizmetimiz devam ediyor" derken, İlçe Belediye yönetimi ise protesto yürüyüşü yapması dikkat çekti.
Yine DEDAŞ yine gerilim

Yine DEDAŞ yine gerilim

Ergani'de, muhtar ve mahalleli kaçak elektrik kontrolü yapan Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi görevlilerini arasında yaşanan tartışma ve tehdit, yargıya taşındı.
KHK gerilimi!

KHK gerilimi!

HDP'lilerin KHK'dan ihraçların mazbatalarının verilmemesi ve kayyum atamalarını izinsiz eylemi gerilime yol açtı. Polis müdahalesinde, Milletvekili Tosun yaralanırken, bazı kişiler gözaltına alındı.
Elazığ'da yüksek gerilime kapılan çiftçi, öldü

Elazığ'da yüksek gerilime kapılan çiftçi, öldü

ELAZIĞ'ın Baskil ilçesinde, trafoya çıkan ve akıma kapılan çiftçi Mehmet Balin (55), hayatını kaybetti.
Cemaat gerilimi

Cemaat gerilimi

Diyarbakır?da bir camide cemaat ile imam arasında ?15 Temmuz miting çağrısı? gerginliği yaşandı.
Kerkükte gerilim

Kerkükte gerilim

Irak'ın Kerkük kentinde Türkmenlere yönelik kaçırma olaylarının arttığı bildirildi.
İpler Kopuyor!

İpler Kopuyor!

Tan, Demirtaş'ın kendisine yönelik eleştirilerine "'Bir arkadaşımız 'Yol ayrımında olan Altan Bey'dir' demişse, o da demek ki yolunu belli etmiştir... Kürt siyasetinin bir tercihte bulunması lazım. Demokratik legal bir mücadele mi, yoksa ülkeyi iç savaşa götürecek bir strateji mi ?" dedi.
Newroz gerilimi!

Newroz gerilimi!

Hendek ve Barikat terörünün Güneydoğu'da yarattığı çatışmalı sürec, 21 Mart Newroz kutlamalarını da gerdi. Bölgenin bir çok ilinde, valiliklerden yasaklama gelirken, Silvan'da Newroz'a izin çıkmadı. Gözler Diyarbakır'daki kutlamaya valiliğin vereceği karara çevrildi.
Erbil-Bağdat gerilimi sürüyor

Erbil-Bağdat gerilimi sürüyor

Irak Parlamentosu Doğalgaz ve Petrol Komisyonu, Irak Petrol Bakanı Abdulmehdi ve Irak Maliye Bakanı Zebari ile Kürt Bölgesel Yönetimi Doğal Kaynaklar Bakanı Hawrami ve Maliye Bakanı Hamlan'ı sorunun çözümüne yönelik görüşmeler yapmak üzere parlamentoya çağırdı
İzmir'de oda başkanları arasında yüksek gerilim

İzmir'de oda başkanları arasında yüksek gerilim

Elektrik kesintisinin Türkiye'ye verdiği zararı karşılama amacıyla işçilerin bir cumartesi ücretsiz çalışmalarını öneren İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, sözlerinin arkasında durdu ve işçi sendikalarının tepkisini anlamsız bulduğunu söyledi. Demirtaş, kendini twitter'dan eleştiren EBSO Başkanı Ender Yorgancılar'a da "Sanayisini düşünsün bana cevap yetiştirmeyi değil" dedi.
Üniversitede Anma gerilimi

Üniversitede Anma gerilimi

Dicle Üniversitesi'nde (DÜ) bazı öğrenci grupları Halapçe'deki katliamın 27. yılı dolayısıyla anma düzenledi.
KRİTİK GERİLİM!

KRİTİK GERİLİM!

Afganistan'ın Vardak vilayetinde Amerikan ve Afgan ordusu askerleri arasında çıkan çatışmada 5 kişi öldü. Çatışmada Afgan ordusundan 3 asker ile biri asker, 2 ABD'li hayatını kaybetti.
Cenaze gerilimi

Cenaze gerilimi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı'nda çıkan çatışmada öldürülen ve askerler tarafında dağda bırakılan 7 PKK'lının cenazesini alan grup, cenazeleri savcıya teslim etti.
Sınırda füze rampaları

Sınırda füze rampaları

Yaşanan gerginlik ardından Suriye'nin muhtemel füze saldırısına karşı Türk Silahlı Kuvvetleri, Mardin’in Nusaybin ilçesi sınırına yakın 13 kilometre mesafede bulunan karakollara füze rampaları konuşlandırdı.
Lübnan Gerilimi!

Lübnan Gerilimi!

Lübnan Müslüman Alimler Birliği, Şeyh Ahmed Abdulvahid ve Muhammed Murheb'in öldürülmesiyle ilgili başsavcılık tarafından yürütülen soruşturmanın genişletilmesini istedi.