Gr Bildir

kurban HABERLERİ

Parazite dikkat!

Parazite dikkat!

"Kurban bayramlarında yapılan kesimler sırasında koyun, kei ve sığır gibi hayvanların zellikle karaciğer ve akciğerlerinde su kesesi şeklinde grlen ve grntleri sebebiyle tketmediğimiz bu organları eğer iğ olarak kpeklere verirsek (kist hidatik hastalığının etkeni) bu parazitin artışına ve yayılmasına katkı sağlarız.
Kurban kesenler aman ha dikkat!

Kurban kesenler aman ha dikkat!

"Kurbanlığın hastalıklı olduğu anlaşılırsa Tketicinin Korunması Hakkında Kanuna gre ayıplı mal hkmnde kabul edilir, bedel iadesi talep edilebilir veya yenilebilecek durumu varsa ayıp oranında indirim istenebilir"
Kurban vekaleti fiyatları aıklandı

Kurban vekaleti fiyatları aıklandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bu yıl veklet yoluyla kurban kesim bedelinin yurtiinde 890, yurtdışında 725 lira olarak belirlendiğini syledi.
Mehmetik iin kurban kesildi

Mehmetik iin kurban kesildi

Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nda grev yapan askerlerin terrle mcadelede başarısı ve selameti iin kurban kesim treni gerekleşti.
Her Kurban Bayramı evlat acıları tazeleniyor

Her Kurban Bayramı evlat acıları tazeleniyor

Diyarbakır'da 67 Ekim 2014'te Kurban Bayramı'nda et dağıtırken PKK yandaşlarınca vahşice katledilen genlerin aileleri, bir bayramı daha buruk geiriyor Katledilen genlerden Hasan Gkgz'n babası Mehmet Gkgz: "Hi unutamıyoruz. Acımız dn nasılsa bugn de aynı. lene kadar da bunu unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bayram geldiği zaman acımız tazeleniyor" Hseyin Dakak'ın babası ztekin Dakak: "Aradan 4 yıl değil, 100 yıl da gese acımız aynıdır. Allah bu acıyı kimse gstermesin"
Uzmanından

Uzmanından "kurban kesimi" uyarıları

Trkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalındağ "Kurbanlık olarak kkbaş hayvanın tercih edilmesini nemsiyoruz. "Bir olumsuzluktan dolayı Kurban Bayramı'nın ilk gn retilen 200 bin ton etin yzde 10'luk blmn bile kullanamaz hale getirirsek bu Ankara'nın bir aylık et ihtiyacına karşılık gelir"

"Kurban etini iki gn dinlendirin"

Do. Dr. Esra Gneş: "Kesimden 6 ila 24 saat sonra hayvanların kasları, lm sertliği halini alır. Etin pişme sresinin uzamasına neden olur. Yaklaşık 12 gn dinlendirilen etler, koyun veya kuzu etiyse kendi yağı ile dana etiyse yeterli miktarda su eklenerek pişirilmelidir"
Uzmanlardan, acemi kasaplara uyarı!

Uzmanlardan, acemi kasaplara uyarı!

Her Kurban Bayramında gndeme gelen acemi kasapları uyaran uzmanlar, kurban kesiminin mutlaka uzman kasaplar tarafından yapılması gerektiğini vurguluyor. Kurban kesimi sırasında yaşanacak olası kazaların nne gemek iin nemli uyarılarda bulunan uzmanlar, kanserojen riskine karşı plastik kaplardan uzak durun ağrısında bulunuyor!
Kredi kartı kurbanın sıhhatine engel oluşturmaz

Kredi kartı kurbanın sıhhatine engel oluşturmaz

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yksek Kurulu Başkanlığı yesi Prof. Dr. Ahmet Yaman: "Bedelin kredi kartıyla denmesi kurbanın sıhhatine engel teşkil etmez ancak kredi kartı borcunu, deme tarihinde demek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme dşmemek gerekir" dedi.

"Kurban, Allah'a yakınlaşma vesilesidir"

Trkiye genelindeki camilerde Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Kurban, Allah'a yakınlaşma vesilesidir" konulu cuma hutbesi okundu.
PKK'nın son kurbanı 11 aylık Bedirhan oldu

PKK'nın son kurbanı 11 aylık Bedirhan oldu

Blge halkına korku salmak iin dzenledikleri kanlı eylemlerinde bebek ve ocukları hedef almaktan kaınmayan PKK'lı terristler, 30 yılı aşkın srede yzlerce ocuğu katletti, ok sayıda ocuğu yaraladı ya da sakat bıraktı.
Kurban bağışı ağrısı

Kurban bağışı ağrısı

Batman İl Mftlğ ?Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş? sloganı ile kurban bağış kampanyası başlattı.
14 Temmuz Kerkk katliamının kurbanları Erbil'de anıldı

14 Temmuz Kerkk katliamının kurbanları Erbil'de anıldı

Irak'ın Kerkk kentinde, 14 Temmuz 1959'da Krt kkenli Komnist Partisi yelerince hunharca katledilen onlarca Trkmen lider ve sivil halkın anısına Erbil'de tren dzenlendi
Kurban bedeli 850 lira oldu

Kurban bedeli 850 lira oldu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "Yurt ii kurban bedeli 850 lira, yurt dışı kurban bedeli ise 625 lira olarak belirlenmiştir" "Bugne kadar 1 milyon 364 bin 158 hisse kurbanın kesim ve dağıtımı vakfımız tarafından gerekleştirilmiştir. Vekaleti alınan kurbanlar, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle bizzat Başkanlığımız ve Vakfımız grevli ve gnllleri nezaretinde kesilmektedir"
Kurban kesimine denetim geliyor

Kurban kesimine denetim geliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, vekaletle kurban organizasyonu dzenleyen kurum ve kuruluşların bu kapsamdaki hizmet ve faaliyetlerini denetleyebilecek
Kurban fiyatları geen seneyi gemeyecek

Kurban fiyatları geen seneyi gemeyecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, gerekli alışmaları yaptıklarını, reticinin, esnafın, tketicinin Kurban Bayramı'nı rahat geireceğine inandıklarını belirterek, kurbanlık fiyatlarının geen yılın zerinde olmayacağını dşndğn syledi.
Operasyondan dnen polisler iin kurban kesildi

Operasyondan dnen polisler iin kurban kesildi

Hakkari'de terr rgt PKK'ya ynelik operasyondan dnen polisler iin kurban kesildi.
Cinayete kurban gitmiş

Cinayete kurban gitmiş

ŞANLIURFA'nın Akakale İlesi'nde, sulama kanalında başından tek kurşunla vurularak ldrlmş durumda bulunan Suriye uyruklu 27 yaşındaki İntizar Mustafa'nın, aile meclisinin aldığı kararla tre cinayetine kurban gittiği ortaya ıktı.

"Yasinler kurban datmaya devam ediyor"

DAE'i protesto bahanesiyle 6-7 Ekim 2014'te gerekletirilen izinsiz gsterilerde, yoksul ailelere kurban eti paketlerini datrken vahice katledilen Yasin Br ile arkadalar ansna terr maduru ve Suriyeli ailelere kurban eti datld.
Kurbann atlan sakatatlar kist hidatiine neden oluyor

Kurbann atlan sakatatlar kist hidatiine neden oluyor

Dr. Mustafa Kasapolu, yaklaan Kurban Bayram nedeniyle 'Kistikekinokkozis' (kist) hastalyla ilgili uyarlarda bulundu. Dr. Kasapolu, "Kpek ve kedilere kesilen kurbanlardan alnan i et verilmemelidir. Yenmeyen sakatatlar gmlerek bertaraf edilmelidir" dedi.