Görüş Bildir

sağlıkta şiddet HABERLERÄ°

Dayağın cezası!

Dayağın cezası!

ŞANLIURFA?nın Siverek İlçesinde geçen yıl kan tahlilini internet kesintisinden dolayı alamadıkları için tartıştıkları aile hekimi Süleyman Tekeş'i dövüp bıçaklamaya kalkışan Yakup E. 4 yıl 2 ay, babası Osman E. ise 3 yıl, 4 ay, 18 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Sağlık'ta şiddete karanfille tepki gösterildi!

Sağlık'ta şiddete karanfille tepki gösterildi!

Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ile birlikte, şiddete maruz kalan sağlık personelini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Milletvekili Hüseyin Şahin ve beraberindekiler, hastane personeline karanfil dağıtarak, sağlık terörüne tepki gösterdi.
Hastanelere 4 bin polis alınacak

Hastanelere 4 bin polis alınacak

Sağlık çalışanlarına şiddetin son zamanlarda artması üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçerek hastanelerde görev alacak 4 bin polisin alınması için çalışma başlatıldığını bildirdi.
'Sağlıkta şiddet uygulayanlar toplumdan tecrit edilmeli'

'Sağlıkta şiddet uygulayanlar toplumdan tecrit edilmeli'

Zonguldak Vali Vekili Ahmet Karakaya, son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin arttığına vurgu yaparak, "Nasıl bir insani vicdandır ki kendi yakınını ya da kendisini tedavi eden, belki kendi hayatından birçok fedakarlıkta bulunarak bu çabaları gece- gündüz sürdüren hekimlerimize ve diğer sağlık çalışanlarımıza şiddet olarak yönelebiliyor. Böyle vicdanı körelmiş insanlarımızı toplumdan tecrit etmemiz gerekiyor" dedi.