Gr Bildir

TEOG HABERLERİ

Zamanı iyi kullanın

Zamanı iyi kullanın

Rehberlik ve ARGE?den Sorumlu Uzman Barış Sezgin, "İlk olarak okuduğunuzu doğru anlamaya alışın. İkinci olarak ise zamanı iyi ynetin" dedi.
Bu yıl TEOG olmayacak

Bu yıl TEOG olmayacak

"Bu yıl TEOG olmayacak, adrese dayalı yerleştirme, eve en yakın okul sistemini dikkate alarak ve diğer belirlediğimiz hususlarla birlikte ğrencilerimizi yerleştireceğiz"
İmam hatiplerinde n kesiliyor mu?

İmam hatiplerinde n kesiliyor mu?

YKS sistemine dikkat eken Memiş, Tarih dersiyle ilgili kk bir adım atılmış olmasına rağmen sosyal alan derslerini dışarıda bırakan mantık yanlış, din kltr ve ahlak bilgisi ve felsefe derslerinden hi soru dahi sormayan bir lme hatalı ve değerlendirme de haksız olacaktır" dedi.
Sakın alışmayı bırakmayın

Sakın alışmayı bırakmayın

Liselere giriş iin uzmanlar ğrencileri uyardı: TEOG yok ama okul puanlarınız nemli, dzenli ders alışmayı bırakmayın. Aık ulu sınav iin bol bol kitap okuyun.
Teog Ve niversite Girişi Nasıl Olacak

Teog Ve niversite Girişi Nasıl Olacak

Yılmaz, "Benim de TEOG'dan gemiş evladım var, TEOG'un ne olduğunu ne olmadığını bilirim. Damdan dşmşz. Arkadaşlarımız zerinde alışıyor. bir ay iinde Bakanlar Kurulu'na sunacağız"dedi.
TEOG belirsizliği ocuğunuzu yıldırmasın

TEOG belirsizliği ocuğunuzu yıldırmasın

ocukların bu dnemde yaşadığı kaygıların azaltılmasında anne ve babalara zellikle grev dştğnn altını uzmanlar, ?ocuğa hedefine ulaşması iin mutlaka plan yapması ve ders alışmaya devam etmesi anlatılmalı? tavsiyesinde bulunuyor.
TEOG bu sene yapılmayacak

TEOG bu sene yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, bu yıl Temel Eğitimden Ortağretime Geiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını aıkladı.
Son Dakika! İşte TEOG Sonrası Gelecek Sistem

Son Dakika! İşte TEOG Sonrası Gelecek Sistem

Milli Eğitim Bakanlığı Msteşarı Yusuf Tekin, liselere geişte sınavsız bir dnemin başlayacağını syledi. Tekin, katıldığı televizyon programında yaptığı aıklamada, konuyla ilgili alışma grubu oluşturulduğunu belirterek, "Kasım ayında TEOG'un yapılıp yapılmayacağıyla ilgili arşamba gn aıklama yapılacak" dedi.
Azmin sonucu

Azmin sonucu

Muş'un Varto ilesinde yaz tatillerinde obanlık yapan Deniz Gzelay, Temel Eğitimden Ortağretime Geiş (TEOG) sınavında aldığı 483 puanla zel Tarsus Amerikan Kolejini kazanmanın mutluluğu yaşıyor.
TEOG yerleştirmeleri 11 Ağustos?ta aıklanıyor

TEOG yerleştirmeleri 11 Ağustos?ta aıklanıyor

TEOG sistemi kapsamında liselere yerleştirme sonuları, 11 Ağustos'ta duyurulacak.
Hataya  Dşmeyin

Hataya Dşmeyin

TEOG lise taban puanlarının nasıl ğrenileceği TEOG tercihlerini yapmaya başlayan binlerce ğrenci tarafından en ok merak edilen ve araştırılan konulardan biri haline geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerekleştirilen TEOG tercihleri 14 Temmuz itibariyle başladı. TEOG tercihleri 24 Temmuz tarihine kadar devam edecek. TEOG yerleştirmeye esas puanlarına gre liselere tercih işlemleri 14 Temmuz?dan itibaren 24 Temmuz saat 17.00'ye kadar e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul mdrlğnden yapılabilecek. Peki, TEOG lise taban puanları nasıl ğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?
Bismil'den TEOG  9 birinci ıktı!

Bismil'den TEOG 9 birinci ıktı!

Bismil ilesinde, Temel Eğitimden Ortağretime Geiş Sınavında (TEOG) Trkiye birincisi 9 ğrenci ıktı.
Diyarbakır'ın gururu Esra, Galatasaray Lisesi'ni istiyor

Diyarbakır'ın gururu Esra, Galatasaray Lisesi'ni istiyor

DİYARBAKIR merkez Bağlar İlesi'ndeki Koşuyolu Ortaokul'unda eğitim gren 8'inci sınıf ğrencisi Esra ukur, birok imkansızlıklara rağmen girdiği iki Temel Eğitimden Ortağretime Giriş (TEOG) sınavında da tm soruları doğru yanıtladı. Esra ukur, Galatasaray Lisesi'ne gitmek istediğini belirtirken, aşı babası Hanifi ukur, "Kızımla gurur duyuyorum" dedi.
Paşadan Altın dl

Paşadan Altın dl

Orgeneral Gler'den Şirvan'daki TEOG birincilerine altın. Siirt'in Şirvan ilesinde gvenlik korucularının ocukları olan iki TEOG birincisine, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Gler adına cumhuriyet altını verildi

"TEOG'da ok sayıda ğrencinin yksek not alması maniple ediliyor"

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Msteşarı Yusuf Tekin, Temel Eğitimden Ortağretime Geiş (TEOG) sisteminin merkezi bir sınav değil, bir yerleştirme sreci olduğuna dikkati ekerek, "Bu sre ocuklarımızın okul notlarından oluşturuluyor, yani normal ders yazılılarından elde ediliyor.." ifadesini kullandı.
ukur terr engelleyemedi

ukur terr engelleyemedi

Bağlar ilesinde PKK'lı terristlerin eğitimi akamete uğratma girişimlerine karşı destekleme ve yetiştirme eğitimlerine katılan ğrencilerin gayreti meyvelerini verdi.
zel liselere kayıt uyarısı

zel liselere kayıt uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığından, merkezi ortak sınav sistemi kapsamında, Yerleştirmeye Esas Puanlar aıklandıktan sonra zel liselere kayıt işlemlerinin başlayacağı uyarısı yapıldı.
Bağlar'da 30 ğrencinin TEOG başarısı

Bağlar'da 30 ğrencinin TEOG başarısı

Bağlar ilesinde 30 ğrenci, Temel Eğitimden Ortağretime Geiş (TEOG) Sistemi ikinci dnem merkezi ortak sınavında tm soruları doğru cevapladı.
TEOG mazeret sınavları sona erdi

TEOG mazeret sınavları sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığınca, 8. sınıflar iin Temel Eğitimden Ortağretime Geiş sistemi kapsamında, ortak sınavlara katılamayan ğrenciler iin dzenlenen mazeret sınavları tamamlandı.
Mazeret Sınavı Yapıldı

Mazeret Sınavı Yapıldı

TEOG sistemi kapsamındaki ikinci dnem ortak sınavına katılamayan ğrenciler, mazeret sınavlarının ilk gnnde Trke, matematik, din kltr ve ahlak bilgisi derslerinin sınavlarına girdi