Gr Bildir

veliler HABERLERİ

Veliler tedirgin...

Veliler tedirgin...

Ankara ve Diyarbakır'da iki ocuğun şırınga şeklindeki ikolatanın kapağı nedeniyle hayatını kaybetmesi sonrası okul kantinlerinde satılan rnler ve denetimler tartışılıyor. Bu sabah bazı veliler okullara gelerek kantinlerde bu rnn satılıp satılmadığını sordu ve denetimlerin artırılmasını istedi.
Veliler ğrencilere masal okuyor

Veliler ğrencilere masal okuyor

Batman?ın Gercş ilesinde, 'Bana Bir Masal Anlat Projesi' kapsamında Gercş Anaokulu'nda anne ve babalar, haftanın bir gn sınıfta ocuklara masal okuyor.
zel eğitimde velilere kurs

zel eğitimde velilere kurs

"zel eğitim uygulama okullarında eğitim gren ğrencilerimizin velileri, genellikle okullarımızda bekliyorlar. Velilerimize destek olmak iin bu okullarımızın tamamında halk eğitim merkezlerimiz tarafından kurslar aacağız"
Gercş'te veliler, ocuklarıyla sınıfta kitap okuyor

Gercş'te veliler, ocuklarıyla sınıfta kitap okuyor

Batman'ın Gercş ilesindeki Cumhuriyet İlkokulunda yrtlen alışma kapsamında veliler ocuklarıyla sınıfta kitap okuyor.
Uzmanından velilere karne uyarısı

Uzmanından velilere karne uyarısı

2018-2019 eğitim-ğretim yılı 14 Haziran 2019 Cuma gn tamamlanacak. Eğitim sezonunun tamamlanmasıyla birlikte karne alacak ğrencilerin velilerine uzmanından uyarılar geldi. Psikolojik Danışmanı znur Yazıcı, karnenin tek başına değerlendirme kriteri olmadığını ifade ederek ?Karne bir sonu değerlendirmesidir. Karnelerde ki notlar zerine konuşulacak bir konuyu da beraberinde getiriyor? dedi.
Velilere karne uyarısı

Velilere karne uyarısı

Uzmanlar, ğrencilerin karnesindeki notların başarı aracı olarak grlmemesi gerektiğini belirtti.
Velilere seminer

Velilere seminer

Kayapınar Belediyesi, "eğitime destek" amacıyla, ile sınırları iinde eğitim gren ğrenci velilerine ynelik seminer verdi.
Velilere

Velilere "matara" uyarısı

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ali Osman Karababa, piyasada plastik, alminyum, elik ve cam mataralar satıldığını, plastik ve alminyumun insan sağlığına olumsuz etkisinin dnya bilim evrelerinde tartışıldığını ifade etti.
Veli yandım ki yandım!

Veli yandım ki yandım!

Bir ğrencinin kıyafet ve kırtasiye masrafı 600 lirayı buldu. Okulların aılmasına sayılı gnler kala aileleri alışveriş telaşı sardı.
Velilere karne uyarısı

Velilere karne uyarısı

İl Valisi Hseyin Aksoy, 5 Nisan İlkokulu'nda karne dağıtım treninde yaptığı konuşmada velileri uyararak, "ocuklarının karnelerinde beklediklerinin daha altında bir not ıkması durumunda onlara tepki vermeyin, bunun nedenini araştırın"dedi.
Veliler dikkat!

Veliler dikkat!

Yaklaşık 18 milyon ğrenci ve 900 bin ğretmen, bugnden itibaren yarıyıl tatiline girecek. Uzmanlar, ocukların karne durumuna gre asla kıyaslanmaması gerektiği konusunda uyarıyor.
Korsan Servislere Dikkat

Korsan Servislere Dikkat

Trkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Bakan Bendevi Palandken, 2016-2017 eitim ve retim ylnda velilerin, servis aralarn seerken odaya kaytl olanlar tercih etmeleri gerektiini belirterek, "Milyonlarca rencinin tand servis aralarn seerken korsan tamaclk yapan servis aralarndan uzak durulmal" ifadesini kulland.
renciler ieride, Veliler darda!

renciler ieride, Veliler darda!

Diyarbakr'da veliler snava giren ocuklarn okul bahelerinde dua ederek bekledi.
Velilerin

Velilerin "evre Dzenlemesi" Tepkisi

Siverek'te bir grup veli, "evre dzenlemesi" yaplmadn iddia ettikleri okul nnde basn aklamas yapt.
Veliler dikkat...

Veliler dikkat...

MEB uyard, valiler yanl adres ve ikamet bildirirlerse, 500 TL ceza deyebilir.
Veliler iin zor gnler

Veliler iin zor gnler

Okullar 8 Haziran’daki tatil iin gn saymaya balasa da eitim dnyas ok hareketli. 12 yllk zorunlu eitim ilk ve ortaretimde pek ok eyi deitirirken zerine bir de niversite giri snavna iki hafta kala puan hesaplama ynteminin deimesi eklendi.