Görüş Bildir

Özlem Tekin muhtarlık mazbatasını sonunda aldı, Özlem Tekin Kimdir?

Özlem Tekin muhtarlık mazbatasını sonunda aldı, Özlem Tekin Kimdir?

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Küçükbük mahalle muhtarlığı seçimlerinde aza olan güzeller güzeli sanatçı Özlem Tekin mazbatasını aldı.

Cumhuriyet’in haberine göre: Bodrum'da daha önce belde statüsündeyken Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüştürülen bazı yerleşim yerlerinde, Bodrum Belediye Meclisi'nin 7 Mayıs 2015 tarihinde aldığı karar ile yeni mahalleler oluşturuldu. Bu kapsamda 11 yeni mahallede seçim yapıldı. Türk rock müziğinin güçlü seslerinden Özlem Tekin 'e aza olarak listesinde yer veren Ali Akbulut, üç adayın yarıştığı Küçükbük Mahallesi'ndeki seçimde muhtar seçildi. Ali Akbulut'un listesinde 2'nci sıradaki Özlem Tekin de aza seçildi. Muhtar Akbulut ve azaları Bodrum Adliyesi'ne gelerek seçim kurulu başkanlığından mazbatalarını aldı.

Mazbatasını almaya giderken ve aldığında oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Özlem Tekin, mazbatasını gösterip "Çerçeveletip asacağız. Çok heyecanlandım. Sahneden daha heyecanlıymış. Halen heyecanlıyım" dedi. Dinleyenlerinden ve sanatçı arkadaşlarından destek aldığını belirten Tekin, muhtar Akbulut ve destekçilerinin yüzlerini kara çıkarmayacağını söyledi. Tekin, mahallelerinde yaz sezonu öncesinde güzel bir hazırlık yapmak istediklerini söyledi. Muhtar Akbulut ise "Öncelik vereceğimiz konuları belirleyip işe başlayacağız. Bu kapsamda belediye başkanlığı ziyareti ve bazı başvurularımız olacak. Yapacaklarımızda hızlı sonuç almak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Özlem Tekin Kimdir?

Özlem Tekin, 18 Kasım 1971 Tarihinde, babası Prof.Dr.Talat Tekin’in ABD. Berkeley Üniversitesinde öğrenim görevlisi olması nedeniyle Kaliforniya’da doğmuştur. Bu sebeble de aynı zamanda ABD. vatandaşıdır. 6 yaşına kadar orada yaşayan Özlem Tekin, 1977 yılında ailesiyle Ankara’ya gelmişlerdir. İlk öğretimi Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi'nde tamamladı. Bu süre boyunca piyano dersleri aldı. Lisenin ardından Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda klarnet bölümünde eğitim görerek 1992 yılında bitirdi. Tüm konservatuar eğitimi boyunca Ankara´da sahne çalışmaları yaptı. Yaz dönemlerinde Bodrum başta olmak üzere, çeşitli tarzlarda (İngilizce pop, rock, heavy metal, punk, caz) müzik yaptı. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Müzikoloji Bölümüne girdi. İki ablası vardır.

İlk olarak İstanbul'daki Grup Lokomotif’ten solistlik yapması için teklif aldı. Seyyal Taner ve Zerrin Özer'in arkasında vokal yaparak ve Grup Lokomotif'in üyesi olarak, profesyonel sahne hayatına başladı.

Kısa bir süre Lokomotif´le çalıştıktan sonra 1984 yılında tamamen bayanlardan kurulu Şebnem Ferah ve Ebru Bank (Eroğlu) tarafından kurulan “Volvox” grubunda solist ve klavyeci olarak 2 yıl görev aldı. Daha sonra Özlem Tekin gruptan ayrılarak solo çalışmalara yöneldi. İlk solo albümü için Hakan Peker’le anlaşan Özlem, çalışmalara başladı.

İlk albümü “Kime Ne” 1996 yılında yayınlandıktan sonra içindeki "Aşk Herşeyi Affeder mi" şarkısı büyük yankı uyandırdı.

Akustik gitara merakı olan Özlem Tekin, kendi kendine bu aleti çalmayı öğrendi. Öğrenmekle kalmadı Akustik gitarla besteler yapmaya başladı.

1998 yılında, ikinci albüm “ÖZ”, hiçbir canlı enstrumanın kullanılmadığı, tamamen elektronik müzikle yapılmış Türkiye’nin ilk albümü olma özelliğine sahiptir.

2000 yılının yazında Özlem Tekin, Kanal D için çekilen “Yaz Rüzgarı” isimli programın sunucuğunu üstlendi.

Özlem Tekin, 1998 yılında Yugoslav DJ ve vokalist Pashan Music’le evlendiğinde parmağına alyans yerine dövme yaptırmıştı. Kısa zamanda 6 ay sonra boşandıktan sonra lazerle sildirdi.

Özlem Tekin, 8 Ağustos 2008 tarihinde menajeri Cem Öcal ile evlendi, 08 Eylül 2011 tarihinde boşandı.

Özlem Tekin, 2015 yılında "Sonsuz Bir Aşk" filminde İsmail Hacıoğlu, Süleyman Turan, Metin Keçeci, Ayfer Dönmez ile birlikte oynadı.

Albümleri

1996 - Kime Ne

1998 - Öz

1999 - Laubali

2002 - Tek Başıma

2005 - 109876543210

2010 - Bana Bi' Şey Olmaz

2013 - Kargalar

Filmleri ve dizileri

2002 - Karaoğlan (dizi)

2002 - O Şimdi Asker (film)

2004 - Sil Baştan (dizi)

2004 - Neredesin Firuze (film)

2006 - Hokkabaz (film)

2006 – Maçolar (dizi)

2007 - Fesuphanallah (dizi)

2011 - Mavi Pansiyon (film)

2011 - Bizim Yenge (dizi)

2012 - Acayip Hikayeler (dizi)

2015 - Sonsuz Bir Aşk (Özlem Tekin) (Sinema Filmi)

Oynadığı Tiyatro Oyunları

2004 - Mucizeler Komedisi (Müzikal)

2007 - Kim O
Etiketler: | | |