Bugun...SAĞLIKTA TURİZM BELGESİ ALINDI!

DÜ Hastaneleri Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı - DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu: - "A sınıfı acentelerle anlaşma yaparak faaliyetlerimize başlayacağız" -"Türkiye'de, Avrupa ve ABD'ye göre daha ucuz tedavi imkanı var. Bu da sağlık turizmi açısından yabancıların burayı tercih etmesini sağlayacak"

facebook-paylas
Tarih: 14-11-2018 08:41

SAĞLIKTA TURİZM BELGESİ ALINDI!

DİYARBAKIR  - Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri, Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı.

Sağlık Bakanlığının uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için yetki belgesi alma zorunluluğu getirmesinin ardından hazırlıklarını tamamlayan DÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri, yetki belgesi için başvuru yaptı.
Bakanlık görevlilerince yapılan inceleme sonucunda hastane Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazandı.
DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, uluslararası hasta kabul etmeye hazır olduklarını söyledi.
Türkiye'deki 68 üniversite hastanesinden yetki belgesini almaya hak kazanan 19 hastanesi arasında yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kadiroğlu, şöyle konuştu:


SAĞLIK TURİZMİ BELGESİ

"Sağlık Bakanlığı'nın sağlıkta kalite standartları denetiminden geçtik. Aldığımız yüksek puanla hastane olarak sağlık turizminde faaliyet gösterme yetki belgesi aldık.  A sınıfı acentelerle anlaşma yaparak faaliyetlerimize başlayacağız."
Sağlık turizminin 500 milyar dolarlık bir ciroya ulaştığını aktaran Kadiroğlu, Türkiye'nin kaliteli sağlık hizmetlerini ucuza sunma açısından çok avantajlı olduğunu aktardı.
Kadiroğlu, DÜ Tıp Fakültesi Hastanelerinin tedavi için yurt dışından gelen birçok hastaya hizmet sunduğunu vurgulayarak, "Aldığımız belgeyle bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz. Sağlık turizminin şehir ekonomisine çok büyük katkısı var." dedi.
Kendilerine başvuracak hastaların kaliteli
Bu haber 155 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI