Bugun...SP'Lİ İSLAM'A SUÇ DUYURUSU

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Derneği Milletvekili İslam hakkında suç duyurusunda bulundu.

facebook-paylas
Güncelleme: 08-11-2018 16:32:35 Tarih: 06-11-2018 09:49

SP'Lİ İSLAM'A SUÇ DUYURUSU

Ahmet DEMİR
DİYARBAKIR  - Diyarbakır'da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Derneğince Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam hakkında, TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, 15 Temmuz için sarf ettiği sözlerle ilgili suç duyurusunda bulunuldu.


SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Derneği Başkanı Bedri Çoban, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın, TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, 15 Temmuz için sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

Çoban, Milletvekili İslam hakkında hazırladıkları, "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarını içeren dilekçeyi Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.
Dilekçe'nin sonuç bölümünde şu ifadelere yer verildi.

CEZALANDIRILMASI İSTENİLDİ
"Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam TBMM’de yaptığı konuşmada 15 Temmuz’da yapılan mücadeleyi kastederek “Ortada bir çatışma varsa bu illa doğru ile yanlışın çatışması değildir. 15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz bu ülkede.” beyanlarında 15 Temmuz ruhuna ve destanına dair küçümseyici, aşağılayıcı, tahkir edici, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Devletimizin tüm kurumlarını, Türk Silahlı Kuvvetlerini itham edici, suçlu gösteren ve bu kurumları alenen aşağılayan gerçeğe aykırı sözleri ile TCK.’nın 216, ve 301. maddelerinde belirtilen suçları işlemiş olduğundan ilgili maddelerde belirtilen cezanın üst sınırından cezalandırılması gerekmektedir. Tüm bu sebeplerle, şüpheli hakkında TCK’nun ilgili maddeleri doğrultusunda soruşturmasının yürütülmesini ve kamu davası açılmasını Sayın Savcılık Makamı’ndan talep ederiz."

 
Bu haber 1091 defa okunmuştur.


hakan / 06-11-2018 10:52:00

saç duyurusu değil suç duyurusu. bir yanlışlık var başlığınızda.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Politika Haberleri

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI