Görüş Bildir

Bravo gençler

Bravo gençler

İzmir?de yapılan Nike Premier Cup 15 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası?nda Ergani Gençlerbirliği üçüncü oldu.

>Türkiye’nin en iyi 4 takımının yer aldığı finallere kötü başlayan Ergani Gençlerbirliği, ilk maçta Bursa temsilcisine 2-0 mağlup oldu. İkinci maçta normal süresi 1-1 berabere sona eren İstanbul Bağlarbaşı maçını penaltı atışları sonucu 6-5 kazanan Ergani Gençlerbirliği Türkiye üçüncüsü oldu.

>Birinci olamadık

>Ergani Gençlerbirliği Teknik Sorumlusu Mehmet Kanat, İzmir’de yapılan Türkiye finallerinde şampiyon olmak istediklerini söyledi.

>Kanat, hedefleri olan Türkiye şampiyonluğunu elde edemedikleri için üzgün olduklarını belirtti.

>İzmir’de Türkiye üçüncülüğü kupasını alarak döndüklerini belirten Kanat, şunları söyledi: “hedefimiz olan şampiyonluğu elde edemedik. Bunun için çok üzgünüz. Ama  üçüncü olmakta güzel bir duygu. Çünkü kupa alarak Diyarbakır’a döndük. Bunun için sevinçliyiz. Verdiğimiz emekler boşa gitmedi.”

>Kupayla Diyarbakır’a döndük

>Türkiye’nin en iyi dört takımı arasına girmenin çok önemli olduğunu ifade eden kanat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin 81 ilinden yüzlerce ekibin yer aldığı Nike Premier Cup 15 Yaş Altı Ligi’nde son dört takım arasında yer almak küçümsenecek bir başarı değil. Ayrıca İzmir’de yapılan son müsabakalarla Türkiye’nin en iyi üçüncü takımı olduk. Bu hem Diyarbakır hem de Türk futbolu için büyük başarıdır.”

>Destek Verenlere Teşekkür Etti

>Ergani Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Ekrem Senvar, İzmir’e gidip gelmeleri konusunda destek olanlara bir kez daha teşekkür etti. Senvar,”Ergani Kaymakamı Eşref Yonsuz, Milletvekili Galip Ensarioğlu, Diyarbakırspor Eski Başkanı Dr. Abdurrahman Yakut, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve İzmir’de bizi yalnız bırakmayan eski kulüp başkanımız Mehmet Ali Akman,Nazmi Gözler, Serhat Hatipoğlu, Sefer Ercil, Ramazan Güçlü, Celal Yağız, Süphi Karakuş ve Ahmet Yılmaz’a teşekkür ediyoruz.” dedi.