Görüş Bildir

DTSO'dan Amedspor'a destek

Geçtiğimiz aylarda Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimini büyük bir üstünlükle kazanarak Nisan 2018?de göreve gelen yeni ekip, seçim döneminde vermiş oldukları vaatler arasında, kentin ekonomik sorunlarının çözümünün yanı sıra kültürel, sosyal alanda kentin önünü açabilecek her türlü faaliyete destek olacaklarını açıklamıştı. DTSO yönetimi seçim öncesinde verdiği vaatleri teker teker yerine getirmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimini büyük bir üstünlükle kazanarak Nisan 2018’de göreve gelen yeni ekip, seçim döneminde vermiş oldukları vaatler arasında, kentin ekonomik sorunlarının çözümünün yanı sıra kültürel, sosyal alanda kentin önünü açabilecek her türlü faaliyete destek olacaklarını açıklamıştı. DTSO yönetimi seçim öncesinde verdiği vaatleri teker teker yerine getirmeye başladı.

Vaatlerini yerine getiren DTSO, 31 Ağustos 2018 tarihinde Amedspor’un transfer yapması önünde engel olan borçlarının kapatılması için büyük bir uğraş verdi ve kamuoyunda destek oluşturdu. DTSO, bu adımı ile sorunun çözümünde en büyük paya sahip olan sporseverlerin gönüllerinde taht kurdu. DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’nın öncülüğünde sağlanan destek ile Amedspor’un transfere engel olan borcu ödenip lisanslar çıkarıldı ve Amedspor’un aldığı bu destek ile gece saatlerinde lisanslarını yetiştirerek bu sezon ligde kalması ve güçlü bir şekilde mücadele etmesi için gereken destek sunulmuş oldu.

MADDİ DESTEK SAĞLANDI

DTSO, geçen sezonun son haftalarında da hem Diyarbekirspor’un idman ve maçlarında yanlarında olarak, hem de Amedspor’un idman ve maçlarında bulunarak primlerin ödenmesi için iş insanlarına çağrıda bulunup destek vermişti.

Bu gayreti ile tüm taraftarlar ve sporseverlerin takdirini kazanan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi Diyarbakır'ın tüm sosyal kültürel ve sportif çalışmalarına vereceği destek ile de sadece ekonomi alanında Diyarbakır’a hizmetin yetmeyeceğini, bu faaliyetlere de verilecek desteği kendilerine bir görev olarak aldıklarını göstermiş oldu.
Etiketler: | | |