Görüş Bildir

Usta bilardocu Saygınerden engellilere destek

Usta bilardocu Saygınerden engellilere destek

Engelli bireyleri bilardo sporu ile buluşturan 'Istakadan İstikbale-Engel Olan Yok' projesi kapsamında Mustafa kemal paşa Belediyesi?nin katkıları ile Pelit Bilardo Salonu tarafından organize edilen Pool 8 Top Amerikan Bilardo Şampiyonası tamamlandı.

Adnan Menderes Meydanı'nda açık havada yapılan üç günlük etkinlikte dereceye giren sporculara ödüllerini Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner verdi.
Engelli öğrencilerin sosyal hayatına renk katarak, diğer öğrencilerle kaynaşmalarına olanak sağlayan şampiyonada 3 kategoride 74 sporcu mücadele etti.
Çekişmeli maçlara ve renkli görüntülere sahne olan turnuva vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Şampiyona'da Genç Bayanlar da birinci Hacer Can, ikinci Nazlıcan Şilit üçüncü Fatma Aslan olurken, Genç Erkeler de ise Metehan Engin birinci, Alperen Şener ikinci, Ruhican Okurlar'da üçüncülüğü el etti.
Büyüklerde ise şampiyonluğu Ersoy Salgar kazanırken, Gürcan Engin ikinci, Adnan Şencanlı'da üçüncü oldu.
Turnuvanın en centilmen sporcuları ise Serhat Kunduzcu ve Selahattin Paksoy seçildi.

SAYGINER ŞOV YAPTI

Şampiyona'ya katılarak yaptığı gösteri maçıyla engelli sporculara moral veren bilardo ustası Semih Saygıner, turnuvanın Türkiye?ye örnek olduğunu söyledi. Saygıner, "Bu tür organizasyonlar bilardoyu kahve köşelerinden çıkararak, bir spor dalı olduğunu topluma anlatıyor. Bu çok önemlidir. Bilardonun yaygınlaşması, engelli-engelsiz her bireyin bilardoya yönelmesini istiyorsak bu etkinlikleri çoğaltmalıyız. Mustafakemalpaşa bu konuda güzel bir örnek teşkil etti. İnanıyorum ki diğer şehirlere de yayılacaktır. Bizler de desteğimizi sürdüreceğiz. Projeyi düzenleyen herkese teşekkür ediyor, sporcularımızı kutluyorum" dedi.
Dereceye giren sporculara ödüllerini veren usta bilardocu, ıstakayla hünerlerini sergileyerek büyük alkış aldı.


Etiketler: | | | |