Bugun...Vekillerin karnesi kırık!

Söz haber ekibi, 24 Haziran Genel Seçimlerinin ardından milletvekillerinin performansını vatandaşa sordu, Diyarbakırlılar vekillere kırık not verdi.

facebook-paylas
Tarih: 12-11-2018 10:09

Vekillerin karnesi kırık!

Filiz YAŞA/Şaban YILMAZ/Tahir KARAKEÇİ

DİYARBAKIR--24 Haziran Genel Seçimlerinin ardından Ankara’nın yolunu tutan vekiller, geleneği bozmayarak, Diyarbakır’ın yolunu unuttu. Başkente yerleştikten sonra sekreter ve makam arabası verilen vekiller, Diyarbakır’ın sorunlarını mecliste dile getiriyor mu? Milletvekillerine ulaşabilmek mümkün mü? Gibi soruları vatandaşa sorduk ancak bir dokunduk bin ah işittik.

“MİLLETVEKİLİ HALKIN ARASINA GİRMELİ, BİZİ SORMALI”

Mehmet Babayiğit, “Ben milletvekillerinin görevlerini yaptıklarını sanmıyorum ama yapanda var tek tük. Bence bir milletvekili halkın arasına girmeli, bizi sormalı. Vatandaşın derdini dinlemeli. Görüyorum ki herkes kendi kabuğunda, kimse kimseyle ilgilenmiyor. Buraya cumhurbaşkanı ve bakan geliyor ama milletvekili Diyarbakır’a gelmiyor. İnsan bir gelir buralara ve halkla iç içe olur. Belki benim sorunum vardır. Belki ben yasa istiyorum. Yine şükür diyelim. Beterin beteri vardır (gülüyor). Bir sorumuz olduğu zaman vekile ulaşamıyoruz. Ankara’da dayımız yok o yüzden.”

“BURAYA GELDİKLERİNDE KORUMA ORDUSUYLA GEZİYORLAR”

Vedat İnce, “Diyarbakır milletvekillerini tanımıyoruz. Hiçbirisini bize açıklamadılar bizde tanımıyoruz. Kimse esnaf ziyaretlerine çıkmıyor. Vekiller bizi hakkıyla temsil edemiyorlar. Seçimden sonra onları göremiyoruz. Seçimden sonra halkın içine girmiyorlar. İşsizlik almış başını gidiyor, sorunları iletmiyorlar. Burada herkes ekmek davasında. Bir sorunumuz olsa vekile ulaşamıyoruz. Yanından bile geçemiyoruz. Buraya geldiklerinde koruma ordusuyla geziyorlar. Mümkünatı yok ulaşamıyoruz kendilerine. Biz burada iş ve aş istiyoruz.”

“MİLLETVEKİLLERİNİN HİÇBİRİNİ TANIMIYORUM”

Mehmet Ali Bayır, “Diyarbakır milletvekillerinin hiçbirini tanımıyorum. Yalnız reisicumhurumuzu Cenabı Allah korusun. Allah ona hayırlı ömürler versin. Cumhuriyet tarihinde öyle bir lider gelmedi. Siyaset kiridir. Milletvekilleri sadece konuşuyorlar. Bir vekil, aslına hizmet etmesi lazım. Ona oy veren halka hizmet etmelidir.

“DİYARBAKIR’IN SORUNLARINI KONUŞAN BİR MİLLETVEKİLİNİ BEN GÖREMEDİM”

Zülküf Yaman, “milletvekillerine ulaşamıyoruz, onları tanımıyoruz. Ulaşmak zor onlara. Biz Diyarbakırlılar olarak milletvekillerinden beklentimiz çok. Gerçek manada Diyarbakır’ın sorunlarını konuşan bir milletvekilini ben göremedim. Vatandaş burada huzur istiyor. Gençler işsiz, iş alanları yok. vatandaş bunları istiyor.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ  TAVSİYELERDE BULUNUYOR”

Ramazan Karakuzu, “Şunu söyleyebilirim, Diyarbakır milletvekilleri kaç tane ve hangi partilerden olduklarını bilmiyorum. Kendilerini Diyarbakır halkıyla iç içe göremediğimiz için bu konuda onlarla ilgili olumlu bir yorum yapamayacağım. Cumhurbaşkanımız milletvekillerine halkın arasına karışmasını, halkın sorunlarını dinleyin diye tavsiyelerde bulunuyor. Bundan yola çıkarak söylemek gerekir ki, milletvekilleri halkıyla iç içe olmak zorunda. Meclise gidip orada oturmalarının hiçbir anlamı yok.”

“HALKIN BEKLENTİLERİNE CEVAP VEREMİYORLAR”

Cengiz Ortanca, “Hiçbir milletvekilini tanımıyorum ne yazık ki, milletin içinde gezme yok. gezmedikleri için tanımıyoruz. Bizi mecliste yeterince temsil ettiklerini düşünmüyorum. Halkın beklentilerine cevap veremiyorlar. Ben şimdiye kadar görmedim. Vekillerden işsizliğe karşı çözüm bulmalarını bekliyorum. Bende işsizim. 10 senedir İŞKUR’a gidiyorum ama bana iş çıkmıyor. Adamın olması lazım ki çıksın. Ben şuan seyyar satıcıyım. Bazen ekmek parası çıkıyor, bazen çıkmıyor.”
Bu haber 721 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Diyarbakır Haberleri

YAZARLAR
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
SON YORUMLANANLAR
YUKARI YUKARI