‘Başka yerde çay içme’ kavgası aile arası husumete dönüştü: taşlı, tabureli, bıçaklı kavga  

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, çay ocağı işletmecisi ile yakını arasında başka çay ocağına gitme gerekçesiyle kavga çıktı.

‘Başka yerde çay içme’ kavgası aile arası husumete dönüştü: taşlı, tabureli, bıçaklı kavga  

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde akrabalar arasında çıkan ‘Başka yerde çay içme’ kavgası husumete dönüştü. Ailelerin de katılmasıyla büyüyen bıçaklı, tabureli kavgada 2 kişi yaralandı. Kavga anı cep telefonu ve güvenlik kameralarına yansırken, gözaltına alınan 2 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.

Olay, 11 Mayıs’ta Bismil ilçesi Kurtuluş Mahallesi 702’nci Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, çay ocağı işletmecisi S.G., akrabası olan A.S.’yi başka çay ocağına gittiği için uyardı. İkili arasındaki tartışma, ailelerin de katılmasıyla büyüyerek bıçaklı, tabureli ve tekmeli kavgaya dönüştü. O anlar cep telefonu ve güvenlik kameralarına yansırken, kavgada A.S. ile S.G., bıçak ve tabure darbeleriyle yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kavgada yakını S.G.’nin yaralandığını gören bir kadın fenalık geçirerek bayıldı. Yaralılar, ilk müdahalenin ardından Bismil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavilerinin ardından gözaltına alınan A.S. ile S.G., işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemede adli kontrolle serbest bırakıldı

HABER MERKEZİ

Kaynak: Diyarbakır Söz