24

Lise müdürü görevden alındı

Daha önce kız-erkek öğrenci ayırımı yaptığı iddialarıyla gündeme getirilen ve soruşturmalık edilen Şehit Halit Gülser İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Zekeriya Erdem, bu kez pansiyondaki öğrenciler için gönderilen iaşeleri amaçı dışında kullandığı iddiasıyla, görevinden alındı.

Lise müdürü görevden alındı

Bir süre önce kız ve erkek öğrencileri birbirinden ayırarak eğitim ve öğretim verdiği için belli çevrelerce gündeme getirilen ve hakkında açılan idari soruşturmalarla cezalandırılmak istenilen Kayapınar İlçesindeki Şehit Halit Gülser İmam Hatip Lisesi müdürü Mehmet Zekeriya Erdem, okulda mevzuata aykırı işlemler gerçekleştirdiği yönündeki şikâyetler üzerine Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevlendirilen müfettişlerin raporları doğrultusunda görevden alındı.

ÖĞRENCİ İAŞELERİ

İddialara göre Müfettişlerce Bakanlığa sunulan rapora göre Erdem’in görevi süresi içerisindeki iş ve işlemlerinde kusurlu gösterildi.  Erdem'e idari tahkikat sonucunda 2 kınama cezası ile 3 maaş kesme cezası verilmesi önerildi. Devam eden idari soruşturma nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü de okul müdürü Zekeriya Erdem'i müdürlük görevinden el çektirildi.

Erdem'in bundan böyle okul idareciliği yapamayacağı ve mesleğine öğretmen olarak devam edeceği belirtilen Müfettiş raporlarına göre, Erdem'in okulda kayıt dışı SGK'sız personel çalıştırdığı, okulun pansiyonuyla ilgili alım işlemlerini mevzuata uygun biçimde gerçekleştirmediği, yine okuldaki pansiyonlu kalan öğrenciler için gönderilen iaşeleri de amacı dışında kullandırdığı ve buna göz yumduğu iddia edildi.

İZİNSİZ MESCİT TEMELİ ATTI

Erdem 2 yıl önce de idareci olduğu Şehit Halis Gülser Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesinde, öğrencilerin ve öğretmenlerin ibadetlerini yerine getirmesi için mescit yapmak istemişti. Bu girişimine bazı çevreler tepki göstermişti. Merkez Bağlar İlçesindeki Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu'ndaki kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda ders yapmalarını istemişti.

Sol sosyalist kesim ile bazı sendikaların hedefi haline gelen Erdem gelen tepkilere karşı, geri adım atmayarak yaptığı uygulamanın doğru olduğunu savunmuştu. Bu uygulamalarına karşı İlçe Kaymakamlığı Zekeriya Erdem hakkında idari disiplin soruşturması izni vermemişti.

Etiketler:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.