Okullarda İsrail boykotu

Diyarbakır’daki okullarla İsrail ürünlerinin satışı “boykot” kapsamında durduruldu.

Okullarda İsrail boykotu

DİYARBAKIR(SÖZ)-İsrail’in Gazze’ye yönelik giriştiği soykırım katliamı 1.5 ayını geride bırakırken, ülke sathında başlatılan “İsrail ürünlerine yönelik boykot” kampanyasına, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü de katılarak, ara tatil sonrası okullarda İsrail ürünlerinin satışını sürdürdü.

İsrail’in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken tepkiler de büyüyor.  Türkiye'de İsrail ürünlerine boykot çağrıları yapılırken bu çağrıya kulak veren Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul ve kendilerine bağlı kurumlarda İsrail mallarının satışının durdurulduğunu açıkladı.

EĞİTİM BİR SEN'DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı karar üzerine açıklama yapan Eğitim Bir Sen Diyarbakır İl Başkanı Ramazan Tekdemir , “Yaptığımız boykot çağrısı üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü gecikmeli de olsa boykot uygulamasına bugün itibariyle geçti. Selahaddin’in varisi Diyarbakır, sorumluluk ve hayır meselelerinde öncü olmayı hak ediyor. Boykot uygulamalarını okullarında başlatarak fiili durum oluşturan, inisiyatif yüklenen merhametli ve cesur okul yöneticilerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.” 

Kaynak: Diyarbakır Söz