Şebekeye yörünge sillesi

Diyarbakır kent merkezinde ev ve işlerine dadanan hırsızlık şebekesine “yörünge” adlı operasyonla tokat atıldı. 12 şüpheli gözaltına alındı.

Şebekeye yörünge sillesi

Kent merkezinde farklı tarihlerde ev ve iş yerlerine girip, hırsızlık yapan şebeke şeklinde faaliyet gösteren hırsızlara “Yörünge” adlı operasyonla darbe verildi. 12 şüpheli gözaltına alındı.

HIRSIZLAR MERCEK ALTINDA

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, farklı tarihlerde ev ve iş yerlerine dadanarak, hırsızlık yapan ve şebeke şeklinde faaliyet gösteren kişilere yönelik kapsamlı soruşturma başlattı.

KGYS KAYITLARINDAN ULAŞILDI

Hırsızlık yapılan ev ve işyerlerine yakın Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları ile güvenlik görüntülerini inceleyen Hırsızlık Masası ekipleri, 12 şüpheliyi tespit etti.

YÖRÜNGE OPERASYONU YAPILDI

Savcılık izniyle polis ekipleri, 'Yörünge' ismiyle operasyon düzenledi. Eş zamanlı baskınlarda, 12 şüpheli ikametgahları ile saklandıkları yerde yakalandı. Şüphelilerden 1'inin 27 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu da belirlendi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürerken, hırsızlık anları kameraya yansıdı. Polis sorgu işlemlerinin yansıra hırsızlık yaptıkları yerde, keşif yaptırdı.

Kaynak: Diyarbakır Söz