24

Sağlık Bakanlığına bölgedeki hastanelere ilişkin ortak rapor

Yunanistanda muhalefet partisi Radikal Sol İttifaktan (SYRIZA) Hüseyin Zeybek ve Özgür Ferhat, Batı Trakyadaki hastanelerin durumuyla ilgili Sağlık Bakanlığına ortak rapor hazırladı.

Sağlık Bakanlığına bölgedeki hastanelere ilişkin ortak rapor

SYRIZA'nın İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ile Rodop Milletvekili ve Sağlıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Özgür Ferhat, Sağlık Bakanlığına sundukları raporda, Batı Trakya'da bulunan hastanelerdeki personel eksikliğinin sağlık hizmetlerinin kötüleşmesine neden olduğunu vurguladı.

Bir çok uzman doktorun çalışmak için yurt dışına gittiğine dikkat çekilen raporda, "Bölge hastanelerindeki durumun iyileşmesi için Sağlık Bakanlığının ek teşvikler sunması gerekiyor. Bu teşvikler arasında vergi muafiyetleri, konut sağlanması ve maaş düzenlemeleri bulunmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinin Tabipler Birlikleri başkanları ile bir araya gelerek sağlık sistemini yeniden yapılandırmak için acil önlemler alması gerektiği belirtilen raporda, sağlık sistemini pandemi döneminden daha zorlu günlerin beklediği uyarısı yapıldı.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.