SunExpress'e hizmet ihracatı ödülü

SunExpress, 2023 yılında hizmet ihracatına en fazla katkı sağlayan ilk üç şirket arasında yer aldı.

SunExpress'e hizmet ihracatı ödülü

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SunExpress, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 31'ncisi düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde, 2023'te Türkiye genelinde hizmet ihracatına en fazla katkı sağlayan ilk üç şirket arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

Geçen yıl 12 milyondan fazla yolcu taşıyan SunExpress'in, Türkiye'ye sağladığı döviz getirisi 1,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.

35 ülkede 200'den fazla noktaya tarifeli seferler sunan şirket, bu yıl 15 milyon yolcu taşımayı hedefleyerek Türkiye'nin turizm hedeflerine katkısını sürdürmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların katılımıyla İstanbul'da gerçekleşen törende SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Eminoğlu'na ödülü Erdoğan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe verdi.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verilen Eminoğlu, SunExpress olarak, 35 yıldır Türkiye turizmine, ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaya devam ettiklerini belirtti.

Eminoğlu, 2023'te bir önceki yıla göre yolcu sayılarını yüzde 18 artırarak 12,6 milyon ile rekor yolcu sayısına ulaştıklarını ve ülkenin turizm hedeflerine katkı sağladıklarını aktararak, "2023'te Türkiye'ye sağladığımız döviz getirisini de bir önceki yıla kıyasla yüzde 30 artırarak 1,8 milyar dolara ulaştırdık. SunExpress adına aldığım bu ödülle bu yıl da hizmet ihracatında Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden biri olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler