Amedspor’dan açıklama: “Korsan bilet suçtur bu suça ortak olmayın”

Ligin bitimine 2 hafta kala sahasında Iğdırspor’u konuk edecek Amedspor’dan biletlerle ilgili açıklama gelmeye devam ediyor.

Amedspor’dan açıklama: “Korsan bilet suçtur bu suça ortak olmayın”

Geçen hafta en yakın rakibi Kastamonuspor’u deplasma da yenen Amedspor bu hafta sahasında Iğdırspor’u konuk edecek. Maç öncesi en çok merak edilen biletlerle ilgili kulüpten açıklama geldi. Kulüp korsan bilet satışıyla ilgili açıklama yaptı.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle;

Değerli taraftarlarımız, 'Müsabaka ve seyir alanlarına usulsüz seyirci girişi' kanunu hakkında yasal düzenlemeleri hatırlatmak ve bilgilendirmek amacıyla aşağıda yer alan iki maddeyi sizlerle paylaşıyoruz. Lütfen bu konuda dikkatli olmanızı ve hassasiyetle davranmanızı önemle rica ediyoruz.

Spor müsabakalarına seyirci olarak girişi sağlamak amacıyla elektronik kartı yetkisiz olarak üreten, satan, satışa arz eden, devreden, satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş yüz günden onbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.

Bu kartı kendi kullanımı için kabul eden ve bulunduran kişi iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. - (Ek:4/7/2019-7182/9 md.) Spor müsabakaları için; ilgili federasyon, spor kulüpleri ve yetkili diğer kişiler tarafından uygun görülen yerler ve görevliler dışında bilet satışı yapanlar altı aydan bir yıla kadar hapis ve yüz günden iki bin güne kadar adli para cezası, değerinin üstünde bilet satışı yapanlar ise bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki yüz elli günden beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.

Kaynak: Diyarbakır Söz