Gr Bildir

Alarm HABERLERİ

Alarmlı yastık

Alarmlı yastık

İşitme engelli anne ve babasının yaşadığı sorunlardan etkilenerek "Duymuyorum ama hissediyorum" projesini geliştiren 14 yaşındaki lise ğrencisi Mustafa Karataş, titreşim tabanlı "alarm yastık" retti.
Trafik alarmı

Trafik alarmı

İişleri Bakanlığınca, 2019-2020 eğitim-ğretim yılının başlayacak olması dolayısıyla 81 ile "trafik tedbirleri" konulu talimat yazısı gnderildi.
Bayram alarmı

Bayram alarmı

Diyarbakır?ın Bağlar İle Belediyesi Zabıta Mdrlğ?ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı ncesinde gıda retimi ve satışı yapan iş yerlerine ynelik denetimlerini artırdı.
Anız alarmı

Anız alarmı

Diyarbakır Bykşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, son gnlerde yaşanan anız yangınları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. İtfaiye Daire Başkanı İbrahim Hakkı Bilici, her gn en az 30 farklı noktadan yangın ihbarı aldıklarını belirterek, anız yakmanın zararlı olduğunu ve insanlığın geleceğini kararttığını syledi.
Emniyet alarmda!

Emniyet alarmda!

Emniyet Genel Mdr Celal Uzunkaya başkanlığında koordinasyon toplantısı dzenlendi. Uzunkaya'nın başkanlığındaki toplantıya, genel mdr yardımcıları ve daire başkanlarının yanı sıra, il emniyet mdrleri de bulundukları illerden video konferans yntemiyle katıldı.
Polisi Alarma Geiren Bavul

Polisi Alarma Geiren Bavul

Merkez Yenişehir ilesi Şehitlik Caddesinde yol stnde unutulan bir bavuldan şphelenen vatandaşlar durumu polise bildirdi. Polis, şpheli bavulun olduğu alanda gvenlik nlemi alarak yolu trafiğe kapattı.
Şarbon karantinası

Şarbon karantinası

ukurca ilesine bağlı Gndeş kynde kesilen bir hayvanın etinde şarbon hastalığı tespit edilmesi zerine, karantinaya alınan kye, 6 ay sreyle hayvan giriş ve ıkışları yasaklandı.
Akrep alarmı!

Akrep alarmı!

Diyarbakır'da akreple mcadeleye zel ekip oluşturuldu.
Moskova'da alarm korkuttu!

Moskova'da alarm korkuttu!

Domodedovo Havalimanı'ndaki kontrol noktasında zerinde patlayıcı olduğunu syleyen kişi gzaltına alındı. Reuters'a bilgi veren grg tanıkları, bir blm kordona alınan havalimanında yerde bir kişinin yattığını syledi.
Furkan alarmı

Furkan alarmı

Vakıf binasındaki aramalarda gizli geit ortaya ıkarıldı, kayıt dışı 364 bin lira ele geirildi.
Savcılar alarma geti!

Savcılar alarma geti!

Trk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yrttğ "Zeytin Dalı Harekatı"yla ilgili, sosyal medyada PKK lehine propaganda yapan ve gerek dışı bilgi paylaşanlara ynelik soruşturma başlatıldı.
Şap alarmı verildi

Şap alarmı verildi

Diyarbakır Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Mdrlğ tarafından şap hastalığıyla ilgili toplantı dzenlendi.
Kayıt dışı alarmı

Kayıt dışı alarmı

Yaklaşık yzde 75?lik kayıt dışı elektrik kullanımının yaşandığı Dicle blgesinde bu durumu dzelterek hizmet kalitesini artırmaya alışan Dicle Elektrik Dağıtım, yılbaşından bu yana gerekleştirdiği denetimler sırasında 12 bin 300 abone hakkında işlem yaptı.
HİV alarmı!

HİV alarmı!

VAN Emniyet Mdrlğ Asayiş Şubesi Ahlak Bro Amirliği tarafından dzenlenen operasyonda fuhuş yaptıkları iddiasıyla gzaltına alınan yabancı uyruklu iki kadında HIV virs tespit edildi.
Şimdiden haşere alarmı verildi!

Şimdiden haşere alarmı verildi!

İişleri Bakanlığınca Kanun Hkmnde Kararname (KHK) gereği grevlendirme yapılan Diyarbakır Bykşehir Belediyesi, kış aylarında kapalı alanlara yerleşen karasinek ve sivrisineklere karşı ilalama alışması yapıyor.
Kuduz alarmı

Kuduz alarmı

Lice ilesine bağlı damlar ky Kancer mezrasında cinsi ğrenilemeyen yabani hayvanların blgeye yaydığı kuduz salgınından dolayı birok hayvanın telef olması nedeniyle blge karantinaya alındı.
Kamuda Alarm!

Kamuda Alarm!

Babakanlk Genelgesi ile tm kamu alanlarnn ikinci bir emre kadar yllk izinleri kaldrld. Yurt dna klar durduruldu. Hastanelerde salk raporlarna ise snrlama getirildi.
Diyarbakr'da pheli anta alarm

Diyarbakr'da pheli anta alarm

DYARBAKIR'n merkez Yeniehir lesi Ofis Semti'nde p konteynerinin yanna braklan ve evredekiler arasnda bomba paniine neden olan srt antas, gvenlik nlemleri alndktan sonra kontroll alarak patlatld. antann iinden ders kitaplar kt.
19 Mays Alarm

19 Mays Alarm

Diyarbakr?da, 19 Mays Atatrk? Anma, Genlik ve Spor Bayram?nda yaplacak etkinliklerin provas geni gvenlik nlemleri altnda yapld. Bariyerlerle kapatlan valilik binas nne zrhl aralar konulandrlrken, polis provann yapld alana girenleri st aramasndan geirdi.
Kantin Alarm

Kantin Alarm

Milli Eitim Bakan Avc imzasyla geen ay illere gnderilen genelge ile 2007 ve 2011'deki genelgelerinin kapsam geniletildi. Yeni genelgede "okul kantinlerinde sat yaplabilecek gda ve iecekler, sat yaplmayacak gda ve iecekler ile belirli kriterler salandnda sat yaplabilecek gda ve ieceklerin" net listesi ortaya kondu.