Görüş Bildir

Güncel HABERLERİ

Ayı saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı

Ayı saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı

Erzurum'un Uzundere ilçesinde, ayının saldırısına uğrayan Mustafa Öneş (83) hayatını kaybetti, Ayşe (45) ve Murat Yıldız (47) çifti ise yaralandı.
Kamuda atama!

Kamuda atama!

Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Diyarbakır'a Yaman Bursa'ya da Arslan!

Diyarbakır'a Yaman Bursa'ya da Arslan!

Diyarbakır Emniyet Müdürü Arslan Bursa'ya, Konya Emniyet Müdürü Yaman ise Diyarbakır'a atandı.
Tehdit edildim!

Tehdit edildim!

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerinden Remziye Akkoyun, HDP'li olduğunu belirttiği kişi tarafından tehdit edildiğini öne sürdü.

"15 yaşında 'piknik' adı altında dağa kaçırıldım"

Diyarbakır annelerinin evlatlarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi sürerken 6 yıl önce 15 yaşındayken ailesinden zorla koparılıp dağa kaçırılan B.T. yaşadıklarını ve PKK'dan kaçışını anlattı.

"Oğlumu almadan buradan gitmeyeceğim"

Diyarbakır annelerinin evlatlarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı önünde sürdürdüğü oturma eylemine bir aile daha katıldı.
Dicle temiz akacak

Dicle temiz akacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen proje kapsamında itfaiye, AFAD ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ekipleri nehirdeki atıkları topladı.
Vicdansızlar; Zehirleyecekti

Vicdansızlar; Zehirleyecekti

Bağlar Belediyesi zabıta ekiplerince yapılan gıda denetiminde piyasaya sürülmek üzere olan, son kullanma tarihi geçen çok sayıda süt ve süt ürünü ele geçirilerek, imha edildi.

"Bu senenin flash eseri Göbeklitepe olacak"

"DOB olarak muazzam bir prodüksiyon hazırlıyoruz. Bu senenin flash eseri Göbeklitepe olacak. Bir oratoryo kantat şeklinde, dansla süslediğimiz, teknolojinin nimetlerini çok ciddi anlamda kullandığımız, müzikal ve görsel anlamda bir şov olan dünyanın her yerinde yüz akıyla sergileyebileceğimiz Göbeklitepe projesini hayata geçireceğiz"
Örnek zorunluluk!

Örnek zorunluluk!

Diyarbakır?ın Bağlar İlçe Belediyesi, Türkiye?de bir ilki gerçekleştirerek yaşam sitelerine meyve ağacı zorunluluğu getiriyor.
Leblebi'nin lezzet yolculuğu

Leblebi'nin lezzet yolculuğu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde, nohutun meşe külüyle haşlanıp, odun ateşinde yöreye has kumda kavrulmasıyla imal edilen Ağın leblebisi, zorlu ve meşakkatli yolculuğun ardından tüketiciye ulaşıyor.

"Kenger sakızı" geçim kaynağı oldu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, ilkbaharda doğada kendiliğinden yetişen ve sonbahar aylarında da kurumaya başlayan kenger bitkisinin kökündeki sıvıdan üretilen sakız, kilosu 500 liradan alıcı buluyor.

"Mavi bereliler" Mardin'de buluştu

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen yaklaşık 100 eski mavi bereli asker, 1984, 1985 ve 1986 yıllarında vatani görevlerini yaptıkları Mardin'de buluştu.
Tahtakurusu operasyonu!

Tahtakurusu operasyonu!

Tahta kurularının istilasına uğrayan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, tüm ilaçlara rağmen çözüm bumayayınca, çareyi servislerde bulunan mobilyaları imha etmekte buldu.
Diyarbakır merkezli  DEAŞ operasyonu

Diyarbakır merkezli DEAŞ operasyonu

Operasyonda, DEAŞ'a maddi destek sağladıkları tespit edilen 22 şüpheli gözaltına alındı, 458 bin Türk lirası, 254 bin dolar ve 19 bin avro ele geçirildi.
Ya ölüsü, ya dirisi

Ya ölüsü, ya dirisi

Eyleme katılan ailelerin sayısı 43 yükselirken, aileler dün bir kez daha çığlıklarının duyulması için seslenerek, "çocuğumuzu ya ölüsünü, ya dirisini istiyoruz" dedi.
Kaldırım işgaline son

Kaldırım işgaline son

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ilçesi Aziziye Mahallesi?nde seyyar satıcılar ile işyerlerinin ticari mallarını yayaların kullanım alanı olan kaldırımları işgal ederek sergilemelerine son verdi.
Gaziler Günü

Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Diyarbakır'da tören yapıldı.
10 film vizyonda

10 film vizyonda

Türkiye'nin gelecek yıl gerçekleştirilecek 92. Akademi Ödülleri'ndeki (Oscar) adayı olarak belirlenen "Bağlılık Aslı" filmi, izleyiciyle buluşacak.
Alarmlı yastık

Alarmlı yastık

İşitme engelli anne ve babasının yaşadığı sorunlardan etkilenerek "Duymuyorum ama hissediyorum" projesini geliştiren 14 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Karataş, titreşim tabanlı "alarm yastık" üretti.