Görüş Bildir

Rıza Sarraf (Reza Zerrab) Ebru Gündeş boşandı mı? Son dakika Reza Zerrab kimdir

Rıza Sarraf (Reza Zerrab) Ebru Gündeş boşandı mı? Son dakika Reza Zerrab kimdir

Rıza Sarraf davası devam ederken diğer bir yandan da eşi Ebru Gündeş ile davasının da devam ettiği ortaya atılan iddialar arasında. Peki Ebru Gündeş Rıza Sarraf boşandı mı? Ebru Gündeş ve Rıza Sarraf ne zaman boşandı? Rıza Sarraf kimdir?

Ebru Gündeş Rıza Sarraf boşandı mı? Geçtiğimiz sene Amerika'da yakalanarak tutuklanan ve hala davasının devam ettiği Rıza Sarraf (Reza Zerrab) bilindiği üzere ünlü şarkıcı Ebru Gündeş'in eşi. Rıza Sarraf davası devam ederken diğer bir yandan da eşi Ebru Gündeş ile davasının da devam ettiği ortaya atılan iddialar arasında. Peki Ebru Gündeş Rıza Sarraf boşandı mı? Son günlerde özelllikle de magazin gündemine oturan olay da ünlü çiftin ayrıldığı iddia edildi. Hatta öyle ki boşanma kararıı lan tarafın Ebru Gündeş olduğüu da söyleniyor.

Geçtiğimiz sen de Ebru Gündeş Rıza Sarraf boşandı mı? sorularının yanıtı olarak özellikle de sosyal medya da Ebru Gündeş Rıza Sarraf boşandı denilmiş, sonrasında da haber yalanlanmıştı. Şu sıralar herkes Ebru Gündeş hakkında bilinmeyenler ve Rıza Sarraf hakkında bilinmeyenleri merak ediyor. İştr sizler için derlediğimiz haberimizde Reza Zerrab kimdir? Ebru gündeş kimdir detaylarını oluşturduk. 

EBRU GÜNDEŞ'İN BOŞANMA DAVASI

Reza Zarrab’ın yargılanmasına devam ederken, ‘hapishaneye kadın sokmak için rüşvet teklif ettiğini kabul etmesi’ üzerine gözler Ebru Gündeş’e çevrilmişti. İddialar bu gelişmelerin ardından Ebru Gündeş’in boşanma kararı aldığı yönündeyken, Yeşim Salkım Laf Bende Kalmasın programında iddiayı masaya yatırdı ve avukatlarının ortak olduğunu söyleyerek iddiaları yalanladı. Avukatın şu an için açılmış ya da yakın zamanda açılması için yapılmış bir görüşme olmadığını belirtti. Ancak yaşanan gelişmelerin yakından takip edildiğinin de altını çizdi.

EBRU GÜNDEŞ HAKKINDA

Konfeksiyon işçisi iken Neşe Demirkat ile tanışan Gündeş, Koral Sarıtaş ile Selçuk Tekay'ın bulunduğu Marş Müzik Yapım ile anlaşır. Gündeş, albüm hazırlıklarına başlamadan önce Emel Sayın'a vokalistlik yapmıştır. İlk evliliğini 16 yaşındayken Hamdi Vardar ile, ikinci evliliğini de 2002 yılında avukat Ömer Durak ile yapan Gündeş 2010 yılında İran Azerisi iş adamı Rıza Sarraf'la evlenmiştir. 15 Ekim 2011'de kızı Alara doğmuştur 

Yıl Albüm Müzik şirketi Yayınlanma tarihi
1993 Tanrı Misafiri Raks Müzik 1992
1994 Tatlı Bela 1994
1995 Ben Daha Büyümedim 1995
1996 Kurtlar Sofrası (albüm) 1996
1998 Sen Allah'ın Bir Lütfusun 1998
1999 Dön Ne Olur Universal Müzik 1999
2000 Dön Ne Olur Remixes 2000
2001 Ahdım Olsun 2001
2002 Ahdım Olsun Remixes 2002
2003 Şahane Erol Köse Production 2003
2004 Bize de Bu Yakışır Emre Plak 2004
2006 Kaçak 2006
2008 Evet 2008
2011 Beyaz 2011
2012 13,5 2012
2014 Araftayım 2014

Oyuncu olarak

Yıl Yapım Rol Notlar
1994 Tanrı Misafiri Elif Altan Oyuncu - 13 bölüm
1995 Fırtınalar Ebru Gündeş Oyuncu - 42 bölüm
1997 Deli Divane Ebru Oyuncu - 34 bölüm
1998 Sen Allahın Bir Lütfusun Ebru Oyuncu - 15 bölüm
1999 Affet Beni Oyuncu - 2 bölüm
2006 İmkansız Aşk Ece Güneş Oyuncu - 9 bölüm

REZA ZERRAB KİMDİR?

Türkiye'de faaliyet gösteren iş adamıdır. İran ve Türkiye vatandaşlıklarına sahiptir. Türkiye’de faaliyet gösteren Royal Holding’in sahibidir.

Hakkında rüşvetten kara para aklamaya kadar çeşitli iddialar olan Zarrab, 17 Aralık soruşturması’nda kilit isim olarak gözaltına alınmış, 70 gün tutuklu kaldıktan sonra suç vasfının değişme ihtimali doğduğu gerekçesiyle tahliye edilmiştir.

19 Mart 2016'da Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami kentinde banka dolandırıcılığı ve kara para aklamanın yanı sıra ABD'nin İran'a yönelik ambargosunu delmek suçlamaları ile göz altına alınmış, ardından mahkeme tarafından 75 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmıştır.

12 Eylül 1983’te Tebriz’de dünyaya geldi. Yaşamını Dubai'de sürdüren İran Azerisi bir aileye mensuptur. Reza Zarrab olan ismini Rıza Sarraf olarak Türkçeleştirmiştir.

1996’da kurulan Nafees Exchange ve Al Salam Center Exchange firmaları ile Dubai’de finans ve para piyasalarında faaliyet göstermeye başladı. Yirmili yaşlarından itibaren Türkiye’de yaşayan ve şarkı sözü yazarlığı da yapan işadamı arabesk / fantezi şarkılara söz yazarak İstanbul müzik piyasasına girdi. Azerbaycanlı sevgilisi Günel Zeynalova için kara sevda şarkıları yazarak tanındı.

Türkiye’deki faaliyetlerine 2008 yılında kurduğu Royal Denizcilik A.Ş firması ile başladı. Ardından demir çelik ve inşaat sektöründe yatırımlar yaptı. 2010 yılında kardeşi Mohammed Zarrab (Can Sarraf) ile Royal Holding’i kurdu.

Müziğe olan ilgisi sonucu tanıştığı Ebru Gündeş ile 2010 yılında evlendi.[6] Bu evlilikten Alara isimli kızı dünyaya geldi (2011). Eşine aldığı hediyeler nedeniyle sık sık magazin basınının gündemine geldi.

Altın piyasasında faaliyet gösteren Royal Holding'in alt firması olan Durak Döviz bürosunun sahibi Zarrab, şoförü ve yardımcısı Turgut Happani'nin Atatürk Havalimanı’nda kaçakçılık suçlamasından gözaltına alınmasının[9][10]ardından Safir Altın Ticaret Limited adlı firmayı kurarak altın piyasasındaki faaliyetlerini yürüttü. Safir Altın Ticaret, 2012 yılında Türkiye’nin 12milyon dolarlık altın ihracatının yüzde 46’sını tek başına gerçekleştirdi.

2016 yılında ihracattaki üstün performansı nedeniyle ödüle layık bulunmuş ve ödülünü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin elinden almıştır.

İçişleri Bakanlığı'nın talimatı ile vatandaşlık dosyası hazırlanarak Bakanlar Kurulu kararıyla babası Hossein (Hüseyin), ağabeyi Mohammad Zarrab (Can Sarraf) "istisnai kişiler" sınıfından faydalanarak Mayıs-Kasım 2013 Türk vatandaşı oldu. Uluslararası para ve altın takasçılığı ile ilgili haberler nedeniyle sık sık basının gündemine geldi.


ERDOĞAN'IN SARRAF AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi.
Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında açıkladığı belgelerle ilgili olarak, “Kılıçdaroğlu bu hamlesinin bedelini ödeyecek” dedi. İran ile ticari ve enerji ilişkilerinin de olduğunu kaydeden Erdoğan, ambargoyu ihlal etmediklerini söyledi. Erdoğan, davadan ne çıkarsa çıksın gereğini yaptıklarını ifade etti.