Görüş Bildir

Kupanın Finali Diyarbakırda

Kupanın Finali Diyarbakırda

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye Kupası'nın 9 Mayıs tarihindeki final karşılaşması inşallah Diyarbakır'da yapılacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Seyrantepe Kapalı Spor Salonu'nda yapılan Ak Parti 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, "İnşallah burada şampiyonluk maçı oynanacak. Son hazırlıklar süratle bitirilecek. Türkiye Kupası'nın 9 Mayıs 2018 tarihindeki final karşılaşması inşallah Diyarbakır'da bu stadımızda yapılacak" dedi.

33 BİN KİŞİLİK STADYUM

UEFA standartlarındaki Yeni Diyarbakır Stadyumu, konfor ve modernlik açısından Türkiye'nin sayılı statlarından biri olacak. 5 katlı stadyumun seyirci kapasitesi 33 bin.

FUTBOL FEDARASYONU AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından kısa süre sonra Türkiye Futbol Federasyonundan açıklama geldi. Açıklamada daha önce Eskişehir'de oynanacağı duyurulan Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşmasının, 9 Mayıs Çarşamba günü Diyarbakır'da oynanmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

ESKİŞEHİRDE DEĞİL, DİYARBAKIR'DA

"3 Ağustos 2017'de yapılan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında Ziraat Türkiye Kupası finalinin Eskişehir, Süper Kupa'nın da Konya'da oynanması planlanmış ve kamuoyuna duyurulmuştu. Ancak son dönemdeki gelişmeler doğrultusunda; ülkemizin ne denli güçlü ve güvenli olduğunu göstermenin en iyi yolunun başta futbol olmak üzere, önemli spor organizasyonlarının özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan kentlerimizde yapılmasının önemi ortaya çıktı. TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede ülkemizdeki tüm organizasyonların güvenli bir şekilde gerçekleştirildiğini tüm dünyaya göstermek için Ziraat Türkiye Kupası finalinin tamamlanma aşamasında olan Diyarbakır Yeni Stadı'nda oynanmasına karar verdi."
Etiketler: |