24

Bağlar Belediyesi geleceğin aşçılarını yetiştiriyor

Bağlar Belediyesinin, Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak açtığı aşçılık kursuna katılan 150 kursiyer uzman aşçılardan tam teşekküllü eğitim alarak mesleğin inceliklerini öğreniyor. 1 erkek ve 5 kadın olmak üzere 6 kişiden oluşan uzman aşçıların hünerleri ise görenleri büyülüyor.

Bağlar Belediyesi geleceğin aşçılarını yetiştiriyor

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ”Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’müz bünyesindeki eğitim merkezlerinde verdiğimiz kurslarla vatandaşlarımızın meslek sahibi olup istihdam edilmelerinin önünü açıyoruz.” açıklamasıyla meslek kurslarının önemine dikkat çekti.

AŞÇILIĞIN İNCELİKLERİNİ ÖĞRENİYORLAR

Bağlar Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak düzenlediği mesleki eğitim ve beceri edindirme kurslarında birçok vatandaşın farklı iş kollarında meslek sahibi olmasına olanak sağlıyor.

Bu kurslar arasında aşçılık eğitimi geliyor. Belediyenin Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı eğitim merkezlerinde açılan aşçılık kursunda 1 erkek ve 5 kadın olmak üzere 6 uzman aşçı görev yaparken, 150 vatandaş bu çalışmalara katılıp tam teşekküllü aşçılık eğitimi alarak meslek sahibi olmaya gayret ediyor. Uzman aşçılardan temel eğitim ve mesleğin inceliklerini öğrenen kursiyerler gelecekte iş bulma veya kendi işini kurma konusunda avantajlı olacak.

Yemekten tatlı çeşitlerine kadar birçok alanda hünerlerini sergileyen uzman aşçılar da tam bir lezzet gösterisi sunuyor. Usta aşçıları dikkatle izleyen ve ileride onlar gibi olmak için izlenimler elde eden kursiyerler de hayranlıklarını gizleyemiyor.

MESLEK SAHİBİ OLUP İŞLERİNİ KURABİLECEKLER

Belediye bünyesinde yıllardır hizmet veren mesleki eğitim ve beceri edindirme kurslarının meslek sahibi olmadan istihdama kadar büyük katkılar sağladığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, buralarda yetişen birçok vatandaşın kendi işini kurduğunu da kaydetti. Beyoğlu, ”Kurslarımız son derece yararlı sonuçlar meydana getiriyor. A’dan Z’ye kadar bir çok branşta vatandaşlarımız tam teşekküllü eğitim alıyor, meslek ve iş sahibi oluyor. Uzman aşçılarımız tarafından verilen aşçılık kursuna da yoğun bir katılım var. Buradan yetişecek olan kursiyerlerimiz meslek sahibi olup aynı zamanda işlerini kurabilecek.” dedi.

Haber: Filiz YAŞA

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.